zondag, 19 april 2020 13:27

TourToDo voor elkaar

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

In verschillende groepen een route maken zodat de andere groep hem kan na lopen.

Beschrijving van de activiteit

Explorers denken na over wat hun omgeving aantrekkelijk maak. Ze maken je stad dorp of wijk aantrekkelijk voor volwassen én kinderen.  Met een interactieve speurtocht of een jacht-op-de-schat, kinderen zijn er dol op! Laat toeristen kennismaken met de bekende én onbekende delen van je stad. Toon bijzondere gebouwen, onbekende steegjes of de fascinerende natuur er om heen. Zet je papieren wandeling om in een handomdraai om in een mobiele ervaring. Zo blijf je altijd up-to-date. Ga papierloos en verlaag je ecologische voetafdruk. Met een smartphone heeft iedereen een eigen gids. De wandelaar, fietser, toerist of wijkbewoner kan op elk moment starten en volgt de tour in zijn eigen tempo.

Ook kun je de speurtocht uitbreiden door bijvoorbeeld he museum en park in te gaan en daar uitleg te geven over de kunst die daar te zien is. Zo wordt het lopen van een speurtocht een hele andere ervaring.

Geef de Explorers uitleg over tools om een route uit te zetten zoals tourtodo.com. Splits de explorers in kleine groepen (tweetallen of drietallen) en laat ze voor een andere groep een route uitzetten.

Benodigd materiaal

Smartphones: even inventariseren of alle explorers die hebben, anders smartphones uitlenen of uitwisselen.

Veiligheid

Beetje veilige route uitzetten.

Tips

  • Zorg dat de explorers niet allemaal tegelijk gaan lopen zodat de 1,5 meter afstand haalbaar blijft.
  • Maak de tocht vooral niet te makkelijk. Laat je uitdagen!
  • Waterexplorers maken bijv. een vaarplan voor jun kamp.
Lees 1102 keer Laatst aangepast op maandag, 24 januari 2022 19:20
Log in om reacties te plaatsen