dinsdag, 31 maart 2020 23:58

Bellenblazen jacht

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Spelen met water en bellenblazen.

Beschrijving van de activiteit

Het is warm weer en Stuiter heeft zin in afkoeling. Rozemarijn heeft toevallig net een sopje gemaakt waar ze eigenlijk de vaat mee wou doen. Maar hiermee kun je ook bellen mee blazen. Stuiter lijkt dat wel wat, samen zetten ze een veld uit. Rozemarijn deelt de waterpistolen uit en laat de bevers die vullen met water. Ga aan de kant van de wind staan met een of meer leidinggevenden, pak de bellenblazen en begin met bellen te blazen. De bevers moeten ondertussen de bellen kapot schieten, lukt het ze om dat te doen voordat de bellen de grond raken?

Bespreek het spel na een poosje met de bevers. Welke bever heeft de meeste geraakt? Lukt het ze samen om alle bellen kapot te schieten zonder dat een bever zijn waterpistool hervult? Dat laatste vraag samenwerking, werkt dat beter en sneller als ze met elkaar afspraken maken en aangeven wie welke bellen doet? 

Benodigd materiaal

  • Bellenblaas
  • Waterpistolen 
  • Water en bellenblaaszeepsop

Veiligheid

  • Zorg voor een effen/glad terrein waar je de activiteit doet, de kinderen kijken meer omhoog dan waar ze lopen.
  • Zorg voor een ruim veld en spreid je als leidinggevenden uit aan een zijde om te voorkomen dat bevers gemakkelijk tegen elkaar lopen. 

Tips

Er  zijn verschillende recepten denkbaar om een goede bellenblaassop te maken, zie hieronder. 

Algemene tip is maak het sop een dag van te voren en roer het tussendoor een paar keer goed door. 

  1. Meng 250 ml afwasmiddel met 1 eetlepel bakpoeder, roer goed en voeg daarna 4 liter water toe.
  2. Meng 500 ml warm water en 2 theelepels suiker, eventueel een theelepel behangplaksel
  3. Meg 1 liter (kalkvrij) water met 100 ml afwasmiddel en 20 mL glycerine (vraag een drogist/apotheek)
Lees 1878 keer Laatst aangepast op maandag, 02 november 2020 17:35
Log in om reacties te plaatsen