vrijdag, 20 maart 2020 15:15

Heel Scouting Belt

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Verlos ouderen van hun eenzaamheid.

Beschrijving van de activiteit

In deze tijden van draconische maatregelen en bulten slecht nieuws, ontstaan er ook hartverwarmende verbindingen. Scouting is daar goed in en helpt daar waar nodig

Ouderen zijn de grootste slachtoffers van deze crisis. Ze lopen veel meer gevaar door het virus en daarnaast duikelen velen, dankzij de verregaande maatregelen, in een sociaal isolement. En er zijn al zoveel eenzame bejaarden. Wat te doen? Nou, een belsysteem opzetten. Een babbeltje maakt een verschil. Bel Om eem te babbelen over corona, het leven en vroeger.

Een belletje met een oudere juist nu heel belangrijk. “Het wordt afgeraden om kwetsbare mensen te bezoeken. Daardoor neemt de eenzaamheid alleen maar toe. Wij willen deze mensen verblijden met een belletje.. Zoek contact met een verzorgingstehuis of een verpleeg tehuis. Vertel wat je wil: Mensen uit sociaal isolement halen door met hen te (video) bellen, en dat jij / jullie daat open voor staan. Overleg wat werkbaar is voor zowel de oudere als voor jullie. Denk hierbij aan hoe het gaat met het uitwisselen van telefoonnummers (en hoe dit AVG gewaarborgd kan) en gewenste momenten zijn dat er gebeld wordt. Het zou bijvoorbeeld storend kunnen zijn als er bijvoorbeeld in de middagrust of tijdens etenstijd gebeld wordt. Ook video bellen bvia skype zou tot de mogelijkheden kunnen behoren. Denk dus verder dan alleen je eigen telefoon.

Benodigd materiaal

  • Telefoon of laptop
  • Instantie waar je afspraken mee maakt voor het bellen

Aanvullende informatie

Lees 1382 keer Laatst aangepast op zondag, 19 maart 2023 15:30
Log in om reacties te plaatsen