zaterdag, 22 februari 2020 11:07

Douane spel: grens oversteek

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Zoveel mogelijk smokkelwaar langs de douane de grens over smokkelen zonder gepakt te worden door de douane.

Beschrijving van de activiteit

De welpen moeten in groepjes met allerlei 'illegale' handelswaar (met verschillende waardes) de grens oversteken. De douane fiets rond en probeert handelswaar af te pakken. Als je met je hele groepje op de grond zit ben je veilig voor de douane. De douane pakt handelswaar af als hij ten minste één iemand van je groepje ziet staan. Je mag zelf kiezen wat je af geeft. Je steekt de grens over door een route te volgen met een kaartje of stoepkrijt. Onderweg hangen vragen/raadsels (op ooghoogte staande welp) die ze moeten beantwoorden. (Daar ben je ook niet veilig) Voor elke vraag die goed is, mogen ze op het einde een handelswaar mee nemen over de grens. Als ze met zo veel mogelijk handelswaar langs de douane zijn gekomen en bij de grens aan zijn gekomen. Worden de antwoorden op de vragen/raadsels nagekeken en moeten ze eventueel nog handelswaar afgeven. Het groepje dat uiteindelijk het meeste heeft verdiend door hun handelswaar over de grens te smokkelen wint.

Benodigd materiaal

Fiets (fietstassen kunnen handig zijn)
Vragen/raadsels en antwoorden
Kaartje met de route, stoepkrijt of andere route techniek
Handelswaar:

Handelswaar

waarde

Gevulde waterballon

9

Lepel  

7

Lege jerrycan

2

Hoepel

3

Hoofddeksel

1

Fles limo

4

Paperclip

5

4 goudstukken

8

Tennisbal

6

Andere handelswaar kan natuurlijk ook.

Veiligheid

Laat eventueel leiding meedoen met de groepjes.

Lees 2222 keer Laatst aangepast op zaterdag, 22 februari 2020 11:22
Log in om reacties te plaatsen