maandag, 31 augustus 2015 02:00

Theorie-examen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Wanneer je 16 bent kun je je brommercertificaat behalen en wanneer je bijna 18 bent kun je beginnen met je rijbewijs. Een groot deel van de explorers is dus bezig (geweest) met de verkeersregels. Waarom niet een project bedenken, waarin je samen voorbereidt op de theorie van het verkeer. Een project rondom de kennis van het verkeer. Samen kun je iets saais heel leuk maken.

Beschrijving van de activiteit

Een project duurt meerdere opkomsten. Dat wil niet zeggen dat je de hele opkomst bezig bent met hetzelfde onderwerp, maar wel dat het heel regelmatig aan bod komt. Doel is dat je op de laatste opkomst samen een proefexamen gaat maken. Slaagt iedereen?

Laat elke opkomst iets van verkeersveiligheid langskomen. Hieronder volgen enkele voorbeelden:

  • Ontwerp je eigen verkeersbord. Waaraan moet een verkeersbord voldoen? Mag elke vorm en elke kleur gecombineerd worden? (Expressie).
  • Maak een mobile van verkeersbordjes (Expressie).
  • Tijdens een hike is een verkeersroute. Denk aan verschillende bordjes: bij het vierkante bord met een rode pijl ga je rechts. Of een ingewikkeldere vorm, waarbij het antwoord aangeeft wat je moet doen? Mag je hier afslaan? Ja -> ga rechts, Nee -> ga links, Dat ligt eraan -> ga rechtdoor (Uitdagende Scoutingtechnieken).
  • Is er een gevaarlijk kruispunt bij jou in de buurt, waar regelmatig ongelukken gebeuren? Kijk eens op: http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2664/Ongevallen/integration/red/frameset/VKVerkeersongevallen211113/index.dhtml of http://ongelukken.staanhier.nl/ om een gevaarlijke situatie te zoeken. Hoe zou je de op deze locatie het veiliger kunnen maken (Samenleving).
  • Tijdens de opening beschrijf je hoe jouw week is verlopen aan de hand van een verkeersbord. Alles ging zo traag, het leek wel of ik op een woonerf rondreed, of de week is voorbijgevlogen zoals de snelweg waar je 130 mag. Uiteraard neem je een plaatje van het bord mee! (Identiteit).
  • Een pubquiz met vragen over het verkeer. Na hoeveel glazen drank heb je teveel alcohol in je bloed? (Sport & Spel).

Voorbereidingstijd

Dat hangt af van wat je gaat doen. Maak vooraf een planning van alle activiteiten uit het project en breng daar een logische volgorde in aan.

Benodigd materiaal

  • Dat hangt af van wat je allemaal gaat doen.

Tips

  • Houdt het gevarieerd!

Veiligheid

  • Als je spelletjes gaat doen in het verkeer, vergeet dan de verkeersregels niet.
Lees 1741 keer Laatst aangepast op vrijdag, 11 december 2020 16:12
Meer in deze categorie: « Veilig en gezond: EHBH Zonnekompas »
Log in om reacties te plaatsen