woensdag, 16 oktober 2019 17:40

Zoek de piratenschatten (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Spelenderwijs regels van het varen leren kennen, en leren met de boot omgaan.

Beschrijving van de activiteit

Thema

Heel vroeger toen de Brielse Maas nog een echte zeearm was, leefden er veel piraten in dit gebied omdat er veel schepen hier handel kwamen drijven. Zo ging er hier ook een zeeman langs die in schat handelde. De piraten hadden al vernomen dat hij langs zou komen en hadden een perfect plan bedacht. En zo gebeurde het dat de piraten hun grootse slag sloegen. De zeeman had echter voorzorgsmaatregelen genomen, zodat na hun slag de soldaten de achtervolging in zouden zetten. De hoofd-piraat wist dat hun vrije leven snel voorbij zou zijn. Maar hij wilde zijn aanwinst niet verloren laten gaan. Daarom stopte hij alles op bepaalde plekken rondom de Brielse maas om het na zijn vrijlating op te halen en ervan te kunnen genieten. Hij werd echter te oud en te ziek om ernaar te zoeken. Na zijn dood had hij wel een paar kaartjes met aanwijzingen achter gelaten. Echter niemand is na zij dood in staat geweest de schat te vinden. En omdat wij waterscouts zijn en dus "hulpvaardig" zijn, hebben wij deze grote opdracht op ons genomen.

Opdracht

Hier in de enveloppe vind je een stuk van de grote landkaart. Wellicht staat daar een nieuwe locatie op waar je een volgend stukje van de kaart kunt vinden. Ga naar het aangegeven punt en zoek daar de schat, waar ook verdere informatie op jullie ligt te wachten. Jullie moeten niet alleen de schat zien te vinden, maar ook de leiding die plotseling is verdwenen. Misschien ontvoerd....?

Benodigd materiaal

 • 1 of meer vletten
 • Enveloppe met stukjes kaart van grote landkaart
 • Prijzen
 • Water met aanlegplaatsten

Veiligheid

 • Zorg voor een stuk afgebakend vaarwater.
 • Dragen van een zwem- of reddingsvest: Zie informatieblad gebruik zwem- en reddingsvesten van de Nautisch Technische Richtlijnen (NTR2020) op de website Scouting Nederland

Tips

 • Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:
 • Stand en bediening van de zeilen
 • Overstag gaan
 • Sturen, Roer en Schrootbediening
 • Gijpen en gijpen kunnen vermijden
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
Lees 1098 keer Laatst aangepast op zondag, 29 augustus 2021 19:42
Log in om reacties te plaatsen