dinsdag, 08 oktober 2019 10:11

Het weerbericht uitgebeeld met Marala

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Op tijd reageren met de juiste beweging bij het vertelde weerbericht.

Beschrijving van de activiteit

Marala zit bij de Talaab poel. Zij verteld Mowgli en Shanti alles over het weer. Mowgli vindt het maar lastig hoe je kunt zien wat voor veer het wordt. Marala bedenkt dat het misschien wel helpt om de weersverwachtingen uit te beelden.

Marala verzint, samen met de welpen, voor elk woord dat met het weer te maken heeft een beweging. Bijvoorbeeld als ze wind zegt, begint iedereen te blazen. Zon is liggen zonnen.

Hierna vertelt ze een verhaal. De horde moet reageren op wat je verteld.

Bijvoorbeeld

"Toen op een mooie zonnige dag de wind uit het Oosten kwam, kon ik onweer verwachten uit het ... (de hele groep moet naar het westen lopen). De regende al de hele tijd. Gelukkig zag ik verderop stapelwolken zodat ik wist dat ..."

Benodigd materiaal

Een mooi verhaal met verschillende weertypes er in verwerkt.

Lees 1075 keer Laatst aangepast op donderdag, 10 oktober 2019 15:19
Log in om reacties te plaatsen