zondag, 06 oktober 2019 14:03

Spelen met geluidsseinen aan wal (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Spelenderwijs bezig te zijn met geluidsseinen en een stukje begripsvorming te krijgen.

Beschrijving van de activiteit

In het clubhuis of wachtschip staan allerlei "klippen opgesteld (krukjes e.d.). De PL loodst de geblinddoekte ploegleden d.m.v. geluidsseinen met de scheepshoorn van de ene naar de andere kant en probeert een "aanvaring" te vermijden.

We hebben een "koers" uitgezet met krijt op de vloer. Een lange bochtige lijn ook met scherpe bochten. Deze geeft aan hoe de "bootjes" varen moeten. Met seinen per scheepshoorn worden de spelers naar de havens geloodst.Het lokaal ligt voor klippen. Elke ploeg heeft in een hoek een haven met daarin 1 havenmeester. De anderen worden geblinddoekt van haven naar haven geloodst. In iedere haven moet "havengeld" betaald worden door het uitvoeren van een opdracht dat door de ploeg van die haven van tevoren bedacht is en door de havenmeester gesteld wordt. Wie is het eerst weer behouden in de thuishaven? Er kan maar één gastschip in iedere haven!

Variatie:

We hebben een "koers" uitgezet met krijt op de vloer. Een lange bochtige lijn ook met scherpe bochten. Deze geeft aan hoe de "bootjes" varen moeten. Met seinen per scheepshoorn worden de spelers naar de havens geloodst.

Het lokaal ligt voor klippen. Elke ploeg heeft in een hoek een haven met daarin 1 havenmeester. De anderen worden geblinddoekt van haven naar haven geloodst. In iedere haven moet havengeld betaald worden door het uitvoeren van een opdracht dat door de ploeg van die haven van tevoren bedacht is en door de havenmeester gesteld wordt. Wie is het eerst weer behouden in de thuishaven? Er kan maar één gastschip in iedere haven!

Benodigd materiaal

 • krukjes
 • blinddoeken
 • scheepshoorn

Veiligheid

 • Zorg er voor dat de vloer vrij is van hindernissen. Grijp in als botsingen dreigen.

Tips

 • Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:
 • Reglementen (BPR): Geluid seinen
 • Reglementen (BPR): Geluid seinen
 • Reglementen (BPR): Geluid seinen
 • Reglementen (BPR): Geluid seinen
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Theorie)
 • (CWO RB 1/2,3 Eisen Theorie)
 • (CWO BB 1/2,3 Eisen Theorie)
 • (CWO SMV 1,2,3 Eisen Theorie)

Aanvullende informatie

Lees 1063 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 september 2023 21:05
Log in om reacties te plaatsen