maandag, 31 augustus 2015 02:00

Spelen met (Japanse) stokjes

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bevers zijn misschien nog te jong om écht naar de World Scout Jamboree in Japan te gaan, maar ze kunnen natuurlijk wel doen alsóf ze naar Japan gaan! Zo leren de bevers over Japanse gewoonten, zoals het eten met stokjes. Met deze activiteiten trainen ze de fijne en grove motoriek.

Beschrijving van de activiteit

Noa heeft noedelsoep gemaakt. Steven en Sterre zijn op bezoek want zij vinden dat ook heel lekker, die soep met sliertjes eet je ook als je in Azie (de andere kant van de wereld) op visite bent. Met stokjes eten is nog best lastig, maar daar weten we wel leuke activiteiten mee om alvast in het groot te oefenen.

Het valt niet mee om met stokjes te eten. Daarom gaan we eerst wat oefenen. Maak tweetallen van de bevers en geef elke bever een stok (bamboestokken van een meter zijn bijvoorbeeld handig). Op de grond liggen een aantal verschillende ballen van verschillende grootes (pingpong balletje, tennisbal, kleine zachte bal, volleybal, voetbal, strandbal etc). De bevers mogen nu proberen om met de stokken een bal op te tillen. Een bever met een stok lukt dat niet. Hiervoor moeten ze dus goed samenwerken! Je kan dan verschillende 'voorwaarden', allebei een stok van een ander en die van jezelf moet vasthouden, dat je beide zijden van je eigen stok moet vasthouden, beide alleen een kant van een stok mag vasthouden... bij deze laatste kunnen de bevers de stokken ook over elkaar heen 'weven' in een soort kruis- of stervorm waar je vervolgens de bal midden in legt. Met welke bal is het het makkelijkst?

Als iedereen het een beetje onder de knie heeft kan je een parcours of estafette gaan doen. Neem 2 (lichte) grote (strand)ballen splits de groep in tweeën en maak tweetallen. Iedere bever houdt zijn eigen stok vast en mag de andere hand straks gebruiken voor een andere stok. 2 aan 2 moeten de bevers de bal oppakken, het parcours aflopen, een rondje om de pion en weer terug. Het is het belangrijkste dat de bal niet op de grond valt. Je zou eventueel een aantal potjes kunnen doen. Wie kunnen het zonder de bal te laten vallen? Wie zijn het het snelste? Welke bevers hebben de meeste lol? (iedereen kan op zijn/haar manier de beste zijn).

Tijdens de drinkpauze gaan de bevers proberen om met stokjes te eten. Elke bever krijgt 2 (saté)stokjes en probeert daarmee een sliert bami (dropveter) en/of wat korrels rijst (gepofte rijstkorrels of popcorn) op te pakken. Lukt het? Dan mag je hem opeten. Maar let wel goed op, want je mag het eten niet met je handen aanraken!

Benodigd materiaal

  • Stokken (bijvoorbeeld bamboestokken van ongeveer een meter).
  • Ballen in alle soorten en maten.
  • Materiaal voor een eenvoudig parcours (pionnen, bank/krukjes, tafel, stoepkrijt, touw).
  • Satéstokjes.
  • Dropveters.
  • Gepofte rijstkorrels.

Tips

  • Zorg dat je de tweetallen indeelt op lengte. Als een hele grote bever met een kleine bever moet samenwerken is het moeilijk de bal stil te laten liggen doordat de bal steeds naar de kleinste toe rolt.
  • Lukt het niet met rijstkorrels oppakken? De verleiding is groot, en het is makkelijk, om te gaan prikken. Doe de korrels in een bakje of bordje en schuif ze zo met de stokjes naar binnen. In Azie eten ze zo ook het snelste!
Lees 4169 keer Laatst aangepast op maandag, 07 december 2020 09:59
Meer in deze categorie: « Kamikaze Sumoworstelen »
Log in om reacties te plaatsen