maandag, 31 augustus 2015 02:00

Kama sushi

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Maak je eigen sushimaaltijd op een creatieve manier!

Beschrijving van de activiteit

Zelf sushi maken is op zich niet zo ingewikkeld. Je kan veel verschillende ingrediënten gebruiken, zoals rauwe vis, avocado, komkommer, kip of ei. Eigenlijk alles wat met rijst te combineren is. Rijst is de basis van sushi (sterker nog, sushi betekent ‘rijst met azijn’). Zorg dan ook altijd voor goede sushirijst! Dit is niet de normale standaard rijst uit de supermarkt, al is deze soms wel te koop in de supermarkt. Echte sushirijst bevat meer zetmeel en is daardoor wat plakkeriger waardoor het ideaal is om sushi mee te maken. Ook dien je azijn toe te voegen aan de rijst.

Het rollen van de rijst zelf is niet het ingewikkeldst. Zoek van te voren een reeks manieren op waarop je de sushi gaat voorbereiden en geef deze een beschrijving. Laat je fantasie hierbij de vrije loop.

Voorbereidingstijd

Vooral het van te voren inkopen van het materiaal en het maken van de benodigde plannen voor de verschillende sushi varianten. Met een uur of 4 voor beide onderdelen heb je het uitgebreid voorbereid.

Benodigd materiaal

  • Sushirijst.
  • Rijstazijn.
  • Nori bladen.
  • Wasabi.
  • Sojasaus.
  • En daarnaast heb je natuurlijk nog de vulling voor je sushi nodig zoals zalm, tonijn, avocado, komkommer etc.

Tips

  • Zoek op internet voor verschillende tips of instructievideo’s!
  • Tevens zijn er zowel in de winkel als op internet allerlei hulpstukken te koop.

Veiligheid

  • Pas op met rauwe vis. Zorg voor een goede keukenhygiëne en bewaar eten dat lang buiten de koelkast is geweest niet maar gooi het weg!
Lees 4193 keer Laatst aangepast op maandag, 07 december 2020 09:56
Meer in deze categorie: « Horizontale ladder Kamikaze »
Log in om reacties te plaatsen