donderdag, 18 juli 2019 19:17

Free Being Me voor scouts

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Jongeren in hun kracht zetten door het verbeteren van hun zelfvertrouwen.

Beschrijving van de activiteit

Over Free Being Me

Dit educatieve activiteitenprogramma, dat speciaal geschreven is voor jongeren tussen de 11 en 15 jaar oud, geeft jouw groep de kans om na te denken over de wereld om hen heen en de invloed die deze heeft op de manier waarop ze over zichzelf en andere mensen denken. Ze ontdekken dat hun maatschappij, via de media en mensen met wie ze omgaan, hen aanmoedigt om er uit te zien volgens een heel beperkte definitie van schoonheid. Ze ontdekken de nadelen van het proberen eruit te zien volgens deze ‘schoonheidsmythe’ en zien dat het eigenlijk onmogelijk is, zelfs beroemdheden en modellen worden gephotoshopt!

Deelnemers krijgen de moed om zich uit te spreken en de schoonheidsmythe op vele verschillende wijzen aan te vechten, waardoor ze meer van hun lichaam gaan houden en tegelijkertijd een hoop plezier beleven. Ten slotte daagt Free Being Me uit om het voortouw te nemen in hun omgeving door met leeftijdsgenoten te delen wat ze geleerd hebben.

Deze activiteiten kunnen uitgevoerd worden in een groep met alleen meiden of jongens of in gemengde groepen. In sommige activiteiten wordt voorgesteld dat jongens en meiden in aparte groepjes werken, maar veel activiteiten kunnen samen gedaan worden. Alle voorbeelden zijn aan te passen voor een gemengde groep.

11- tot 15-jarigen leren het volgende

  1. Er bestaat een schoonheidsmythe in onze samenleving (en in andere samenlevingen over de hele wereld, al hebben die misschien andere kenmerken).
  2. De definitie van de schoonheidsmythe is zo lang en specifiek, dat hij onmogelijk te bereiken is (zelfs modellen worden gephotoshopt!)
  3. Er zijn veel consequenties verbonden aan het volgen van de schoonheidsmythe voor ons en voor onze samenleving.
  4. Er is een alternatief voor de schoonheidsmythe! We kunnen deze schoonheidsmythe allemaal overal bestrijden en er zijn heel veel verschillende manieren waarop we de media en onze vrienden en familie kunnen overtuigen van een ander beeld.

Free Being Me gebruiken

Lees voor je begint de handleiding voor leidinggevenden en vraag alle andere leidinggevenden en vrijwilligers hem ook te lezen. Op pagina 10 van de handleiding voor leidinggevenden staat hoe de activiteitenpagina‘s in dit pakket zijn opgebouwd. Daarnaast vind je hier hulpteksten en tips voor leiding.

Omdat Free Being Me een wereldwijd programma is, gaan heel veel meiden en jongens wereldwijd deelnemen aan dezelfde activiteiten als jullie groep. Door de ervaring die je groep tijdens Free Being Me opdoet te delen, kun je onderdeel uitmaken van een wereldwijde revolutie op het gebied van zelfvertrouwen. We willen miljoenen jonge meiden en jongens hun mening laten geven over diversiteit en hen het idee laten uitdragen dat er meerdere manieren zijn om mooi te zijn.

Free Being Me badge

Jongeren die hebben deelgenomen aan activiteiten van Free Being Me en een Take Action activiteit hebben gedaan waarmee ze twee anderen bereikt hebben, kunnen een Free Being Me badge ontvangen. De badges zijn een extra beloning voor de deelnemers. Ze zijn niet meer te verkrijgen bij de ScoutShop, maar wel direct bij WAGGGS te bestellen.

Benodigd materiaal

Tips

  • Een variant van deze activiteit is ook geschreven voor de leeftijd 7-11 jaar.
  • Ga naar www.free-being-me.com om het verhaal van je groep te delen en contact te leggen met andere Free Being Me groepen over de hele wereld!
Lees 1953 keer Laatst aangepast op dinsdag, 24 september 2019 14:02
Log in om reacties te plaatsen