zaterdag, 29 juni 2019 14:41

Gezonde limonade maken met Professor Plof en Rozemarijn

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers leren van Professor Plof en Rozemarijn van alles over lekker en gezond drinken.

Beschrijving van de activiteit

Professor Plof en Rozemarijn zijn benieuwd wat de bevers lekker vinden en weten over drinken. Ze hebben op twee tafels een heleboel soorten drinken neergezet en nog wat andere spullen. De bevers worden in twee groepen verdeeld.

Eerst mag elke bever aangeven welke 3 drankjes ze het lekkerste vinden. Op die drankjes plakken ze dan een sticker. Welk drankjes hebben de meeste stickers en vinden de meeste bevers lekker? Daarna mag ieder groepje de drankjes in volgorde zetten van gezond naar niet zo gezond. Ook mogen de bevers de ingrediënten bij de juiste drankjes leggen. Plof en Rozemarijn komen kijken en vragen aan de bevers waarom ze de drankjes in deze volgorde hebben gezet. Weten de bevers wat er in deze drankjes zit en waarom ze gezond of niet zo gezond zijn?

Plof en Rozemarijn gaan met de bevers de keuken in om de ingrediënten voor gezonde limonade voor te bereiden. De bevers helpen waar mogelijk. Als het klaar is worden alle ingrediënten op tafel gezet. Daarna mag elke bever zelf een lekker en gezond drankje maken. Ze mogen zelf een glas vullen met ingrediënten naar keuze. Natuurlijk helpen Plof en Rozemarijn daarbij.

Benodigd materiaal

Twee keer allerlei soorten drankjes

 • Water uit de kraan; water uit een flesje; water met prik; melk; appelsientje; fristi; chocomel; taxi; wiki; capri-sun; appelsientje; roosvicee; dubbelsfris; ranja; sinas; cola; thee; koffie;  e.d.

Ingrediënten die er bij kunnen horen

 • Suikerklontjes; chocola; fruit; kleurstof; zoetstoffen; koffiebonen; e.d.

Voor het limonade maken

 • (Bron)water met en zonder bubbels; aardbeien; frambozen; perziken; mango's; citroenen; verse munt; gember; kaneelstokjes; vanillestokjes; ahornsiroop;gember; limoen, sinaasappel;  e.d.
 • Meerdere pannetjes en kommen; staafmixer
 • Verse munt, schijfjes limoen of sinaasappel brengen extra smaak of versiering

Recepten

 • Snijd het fruit in stukjes en pureer elk fruit afzonderlijk met een staafmixer (een kom per fruitsoort)
 • Verwarm het fruit (ieder fruitsoort in een apart pannetje) met 500 ml water in een pan met naar keuze (door de bevers) wat honing of ahornsiroop en een vanille of kaneelstokje of citroensap of gember
 • Laat het afkoelen
 • Als je echt een heldere limonade wilt, kun je het geheel nog even zeven voor je het inschenkt. Je behoudt echter wat meer vezels door het sap gewoon zo te laten!
 • Voeg voor het drinken wat ijsblokjes toe om de limonade koel te maken.

Veiligheid

 • Let bij het opwarmen op het vuur.
 • Let bij het klein maken van het fruit op veilige mesjes.
Lees 1881 keer Laatst aangepast op zondag, 14 juli 2019 11:20
Log in om reacties te plaatsen