zondag, 08 april 2018 14:49

Steven's fotospeurtocht

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Steven heeft een speurtocht voor de bevers uitgezet. Hij heeft zijn favoriete camera gebruikt en van allerlei speciale plekjes een foto gemaakt. Gaat het de bevers lukken om de schat die hij aan het einde van de tocht verstopt heeft te wisselen?

Beschrijving van de activiteit

Van tevoren maakt de leiding van een aantal dingen in en om de blokhut een foto. Dit kunnen voorwerpen of plekken zijn die de bevers zouden kunnen herkennen, maar die niet te makkelijk zijn om meteen te zien.

Er wordt begonnen met één foto die de bevers krijgen. De groep gaat op zoek naar deze plek want bij die plek is een nieuwe foto verstopt. Op de nieuwe gevonden foto staat weer een andere plek gefotografeerd. Dit proces herhaalt zich voor 10 - 20 foto's. Aan het einde van de tocht is een kistje met wat lekkers verstopt.

Benodigd materiaal

  • 10 - 20 foto's
  • Een kistje met wat lekkers

Tips

De lengte van het spel is makkelijk te beinvloeden door:

  • Het aantal foto's
  • Aan te passen hoe moeilijk een locatie te herkennen is.
  • Foto's makkelijk of moeilijk te verstoppen.
  • De afstand die de kinderen moeten afleggen tussen de foto's groter of kleiner te maken.

Het kan voor grotere groepen handig zijn om van elke foto wat extra exemplaren samen te verstoppen, zodat meerdere kinderen tegelijk de foto kunnen bekijken om de plek te zoeken.

Lees 2292 keer Laatst aangepast op dinsdag, 28 april 2020 18:36
Log in om reacties te plaatsen