zondag, 19 november 2017 13:26

De kallikantzaroi - Grieks Kabouter Run

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

In Griekenland is het een gebruik dat 12 dagen voor Kerstmis de mensen wegrennen voor boze kabouters (de kallikantzaroi).

Beschrijving van de activiteit

Het spel begint met de groep opdelen in tweeën. Daarnaast zijn er nog ongeveer 4 kabouters nodig welke leiding of welpen kunnen zijn. Het spel wordt in het donker gespeeld en het veld bestaat uit een gevangenis in het midden, daar omheen is het gebied waar de kabouters lopen.

Een van de teams staat in de gevangenis aan het begin van het spel. Het andere team probeert de gevangenen bevrijden. Als iemand van de bevrijders door de kabouters wordt getikt is hij ook gevangen. Red hij/zij het tot in de gevangenis heeft hij iemand bevrijd en mag hij die persoon veilig mee naar buiten nemen. Die mag dan ook helpen met de anderen bevrijden. Het spel is afgelopen als iedereen is bevrijd of als iedereen in de gevangenis zit.

Benodigd materiaal

Geen materiaal nodig.

Veiligheid

Neem een ehbo-setje bij de hand.

Tips

De jeugdleden hebben geen zaklampen, maar eventueel de kabouters (de leiding) wel.

Aanvullende informatie

Lees 2309 keer Laatst aangepast op maandag, 13 november 2023 14:56
Log in om reacties te plaatsen