maandag, 06 november 2017 19:36

De vloek van de farao (Egypte)

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Korte omschrijving

Door het openen van een vaas zijn de welpen vervloekt. Hoe komen ze hier vanaf?

Themaverhaal

De welpen openen een vaas waardoor ze vervloekt zijn. Elke dag breekt er minimaal één vloek uit. Ze krijgen te maken met beestjes, ruzie, wervelwind enz. Ook komen er personages uit het verleden langs.

Personages:

  • Archeoloog,
  • Goede farao,
  • Slechte farao,
  • Cleopatra en
  • een mummie.

Globale planning

Zaterdag:

Tijdens een avondwandeling vinden de welpen een hele oude vaas met deksel. Zij maken deze open. Hierin zitten allemaal vieze beestjes en een klein flesje. Hierin zit een klein papiertje met een tekening erop (plaatje dat de vloek uitbeeldt: spooktocht). Ook staan er rare Egyptische tekens onder (hiërogliefen). Doordat de welpen de vaas hebben geopend zijn ze vervloek. En de eerste vloek breekt gelijk los: een spooktocht!

Zondag:

De welpen vinden weer een flesje met een vloek erin. Hierop is een wervelstorm getekend. Maar wat zou dat betekenen.
Als de welpen terugkomen van een spel is de wervelstorm langs geweest. Hun spullen liggen door elkaar, slaapzakken hangen in de bomen, pannen op de wc, enz.
’s Avonds komt de archeoloog langs. Zij vertelt dat de welpen de vaas nooit hadden mogen openen. Over degene die de vaas opent wordt een vloek uitgeroepen. De archeoloog kan vertellen wat de vloeken inhouden en dat er meerdere vloeken zijn. Maar zij kan de hiërogliefen onder de vloeken niet vertalen. Ze belooft hier verder onderzoek naar te doen.
De welpen gaan met de archeoloog opzoek naar een nieuw flesje voordat iemand anders deze vindt (tekening: ruzie). Zodra ze deze vinden bespreken de welpen of ze wel of niet het flesje gaan openen.
De vloek breekt los (ook als de welpen besluiten het flesje niet te openen). Door deze vloek krijgt de leiding ruzie met elkaar. Het flesje niet openen heeft dus geen zin.

Maandag:

De volgende ochtend vinden ze weer een flesje (tekening: verdwijning). De vloek laat een leiding verdwijnen (die is boodschappend doen).
De goede farao komt langs. Hij kan de vloek niet oplossen, maar vertelt dat de leiding niet verdwenen is, maar gewoon ergens anders. Als de welpen de leiding gaan zoeken vinden ze hem vastgebonden aan een bushokje.
Tijdens de dropping vinden de welpen weer een flesje (tekening: kerkhof). Als ze terug komen zien ze dat hun speelveld een kerkhof is geworden. Overals staan grafstenen, houten kruisjes en kaarsjes.

Dinsdag:

Als de welpen wakker worden gaan ze kijken of het kerkhof er nog is. Het kerkhof is verdwenen, wel vinden ze weer een flesje (tekening: mummie).
De slechte farao komt langs. De kinderen denken dat het de goede farao is (wordt door dezelfde persoon gespeeld, maar de kleding is net iets anders). In plaats van dat de slechte farao helpt de vloek te beëindigen, verergerd hij de vloek. Hij maakt namelijk samen met de welpen poppetjes van hout en wikkelt deze in wc-papier. Daarna gooien de welpen deze in het kampvuur. De slechte vampier juicht, zeg dat de welpen niet zo slim zijn en dat de vloek hiermee verergerd is en rent lachend weg.
’s Avonds komt de mummie langs lopen (doordat de vloek verergerd is komt deze vloek de komende dagen steeds weer terug).

Woensdag:

In de ochtend komt Cleopatra langs. Zij vertelt over de twee broers. Over de goede en de slechte, de ene woont aan de ene kant van de rivier de andere aan de andere kant. Wat ene farao brengt alleen maar verderf terwijl de andere dat probeert te herstellen. Cleopatra weet ook niet hoe de vloek gestopt kan worden.
De welpen vinden een flesje in het zwembad met een vloek erin (tekening: bloed). Als de welpen terugkomen van het zwemmen zijn alle ramen beklad Egyptische tekening getekend met bloed.
’s Avonds loopt de mummie weer langs het kampgebouw.

Donderdag:

De archeoloog komt langs de vertaling van de hiërogliefen. Nu kunnen de welpen de Egyptische tekens onder de vloeken vertalen. Al leggen ze de vloeken in de volgorde van hoe ze uit zijn komen komt er een spreuk uit. Samen met de archeoloog zeggen ze de spreuk hard op.
Als het donker wordt vinden de welpen weer een flesje (tekening skelet). Even later vinden ze een skelet in een boom. De vloek is duidelijk nog niet voorbij, want de spreuk is nog niet compleet.
Ook loopt de mummie langs weer langs.

Vrijdag:

De welpen vinden een flesje met een vloek (tekening: beestjes) en ze ontcijferen de rest van de inscriptie. Maar de oplossing voor de vloek werkt nog niet. De vloek van maden in het eten breekt los tijdens de lunch. De welpen ontdekken maden in hun hagelslag, boter enz.
Cleopatra komt langs. Ze vindt het gek dat de spreuk niet werkt. Maar komt daarna met een raadsel. Waarin staat dat ze de spreuk om twaalf uur ’s nachts op de begraafplaats moeten uitspreken.
Na het uitspreken van de spreuk komt de slechte farao tevoorschijn en rent gillend weg; ‘wat hebben jullie gedaan! Jullie hebben alles verpest.’ Nu is er een einde gekomen aan de vloeken.

Zaterdag:

Ze vinden weer een flesje, met dit keer een felicitatie erin van de goede farao (zonder dop).

Bijlages

Lees 4109 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 maart 2019 12:58
Gepubliceerd in Kampthema's, 7-11 welpen, week
Meer in deze categorie: « Overleven in de natuur Robin Hood »
Log in om reacties te plaatsen