woensdag, 04 oktober 2017 19:19

Vliegende Bekers

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Met 2 plastic bekertjes, een stukje tape en een paar elastiekjes heb je al een vliegend voorwerp gemaakt. 

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Vliegtuigjes vouwen kan Stuiter als ze beste, maar een bekertje laten vliegen -- dat is een ander verhaal. Professor Plof heeft ooit gelezen over het magnus effect en bedacht hoe je daarmee een bekertje kunt laten zweven. Samen met Stanley Stekker proberen ze of het werkt.

Thema introductie welpen

Wat zou Mowgli toch graag kunnen vliegen. Samen met Chill lekker zweven boven de Jungle. Chill weet alles van luchtstromen en zweven, en samen maken ze een vliegend voorwerp van 2 bekers, een stukje tape en wat elastiekjes.

De activiteit

 1. Verzamel je materialen 
 2. Plak de bodem van beide bekers tegen elkaar met een stuk tape. 
 3. Versier je bekers zodat je goed kan zie welke van jou is. 
 4. Knoop 4 elastiekjes aan elkaar 
 5. Houd het begin van je elastiek vast op de bekers (precies in het midden, waar de 2 bekers aan elkaar geplakt zijn). Terwijl je het elastiek onderspanning houdt windt je het elastiek om de bekers. 
 6. Houdt met je ene hand de bekers vast en met de ander het uiteinde van het elastiek.
 7. Vliegen maar!

In deze youtube video kun je zien hoe het moet.

Benodigd materiaal

 • 2 bekers (plastic of karton)
 • schilderstape of andere tape
 • Stiften
 • 4 elastiekjes

Tips

Mocht je je afvragen hoe de bekers kunnen vliegen, google eens op het magnus effect

Lees 3264 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 12:20
Log in om reacties te plaatsen