maandag, 31 augustus 2015 02:00

Hike en seek

Beoordeel dit item
(3 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Hike en seek is verstoppertje voor gevorderden.

Beschrijving van de activiteit

Hike and seek is een spannende hike waarbij je óf ongezien van punt naar punt probeert te lopen (hike), óf met een vervoersmiddel naar keuze zoveel mogelijk van de lopende groepjes probeert te betrappen (seek).

Voor de hikers: probeer van controlepost naar controlepost te komen zonder gezien te worden. Op de controleposten ben je even veilig. Hoe meer controleposten je langs gaat, hoe meer punten je kunt verdienen waardoor je weer op pad moet, want ja je wilt wel winnen natuurlijk. Maar als je word gevonden door een seeker verlies je punten

Voor de seekers: probeer per step, fiets of auto zo veel mogelijk hikers te vinden. Elke keer als je een hiker vindt, verdien je punten. Maar helaas: een aantal straten zijn verboden terrein. Hier bevindt zich een controlepost waar de hikers langs moeten, in dat gebied mogen jullie NIET tikken / komen. Ook weten jullie niet in welke volgorde de hikers lang de controle posten gaan.

Voor de posthouders: de hikers moeten langs jullie om punten / 'levens' te krijgen. Seekers mogen niet bij jullie in de buurt (straat / straten) niet tikken. Elke post heeft meerdere ontsnappingsroutes door bijvoorbeeld 3 of meer zijwegen / paden. De seekers mogen zich hier niet in de buurt ophouden.

Voorbereidingstijd

 • Geschikte omgeving zoeken.
 • Plattegronden maken, hierop aangeven wat het 'hike en seek gebied' is + contoleposten toonbaar maken (bijvoorbeeld door inkleuren van weg met meerdere 'vluchtmogelijkheden').
 • Puntensysteem maken (bijvoorbeeld muntjes of aftekenlijstje).

Benodigd materiaal

 • Plattegronden.
 • Puntensysteem.
 • Vervoermiddelen voor seekers.
 • 2 verschillende kleuren reflecterende hestjes (bijvoorbeeld oranje voor hikers en geel voor seekers).

Tips

 • Zorg dat iedereen tijdens de hele hike en seek een reflecterend hestje draagt.
 • In het donker is hike en seek het spannends.
 • Spreek een eindtijd af op een vaste plek.
 • Werk in twee- of drietallen, dit is gezelliger als alleen lopen en veiliger dan met vier of meer lopen.
 • Zorg dat er per hikers / seekers duo een mobiel aanwezig is (met voldoende beltegoed / bereik + het nummer bekend bij de organisatie).
 • Zorg dat het mobiele nummer van de organiserende leiding bij ieder hike / seek duo bekend is.
 • Zorg voor een EHBO-setje op elke controlepost.
 • Zorg voor een bandenplakset voor de seekers.

Veiligheid

 • Zorg voor voldoende zichtbaarheid van zowel de hikers als de seekers. Klik hier voor checklisten voor droppings en (nacht)hikes.
Lees 10372 keer Laatst aangepast op maandag, 30 november 2020 19:13
Meer in deze categorie: « Paaseierlicht Stille disco »
Log in om reacties te plaatsen