zondag, 18 juni 2017 13:53

Overvliegen scouts - explorers

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bij deze activiteit vliegen de oudste scouts over naar de explorers. De explorers halen hierbij de scouts in, zodat de scout zich welkom voelt. 

Beschrijving van de activiteit

Eerst gaan de overvliegende scouts en explorers samen een vlot maken. Om de zelfstandigheid centraal te stellen mogen de scouts en explorers zelf bepalen hoe ze dit vlot bouwen. Wanneer het vlot af is gaan de explorers de overvliegende scouts verwelkomen door ze letterlijk binnen te halen. De overvliegende scouts gaan individueel of in groepjes op het vlot staan of zitten en de explorergroep trekt met een touw het vlot over het water. Zo voelen de nieuwe explorers zich welkom in hun nieuwe afdeling. 

Benodigd materiaal

  • Materialen voor een vlot (tonnen/hondjes, pionierpalen en touw).

Tips

  • Let op de sociale veiligheid, zorg dat alle scouts zich veilig en gewenst voelen. Laat bijvoorbeeld de scouts in groepjes overvliegen zodat de explorers niet een individuele scout achter kunnen laten.
  • Als er geen water aanwezig is, maak het vlot dan met hondjes of skateboards en steek een parkeerplaats over. 
  • Als je een grote explorerafdeling hebt is het leuk om meerdere vlotten te bouwen.
  • Kijk voor meer manieren van overvliegen op overvliegen!
Lees 2464 keer Laatst aangepast op maandag, 02 november 2020 15:17
Log in om reacties te plaatsen