zondag, 08 januari 2017 15:11

Bokwele (dassenroof)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Dassenroof met buitenlands tintje voor groepsvorming en tactisch denken.

Beschrijving van de activiteit

Alle spelers krijgen een hoelahoep die ze in een speelveld verspreid van elkaar neerleggen. In deze hoelahoep leggen ze hun eigen groepsdas.

Na een startsignaal moeten ze bij een ander een das roven en/of de spelers die een das geroofd hebben aftikken. Als je een das hebt en afgetikt wordt moet je die afgeven aan de tikker die het in zijn/haar hoepel legt. Als jouw das in een andere hoepel ligt dan hoor jij nu bij die hoepel. Je kan er voor kiezen dat ook die hoepel dan naar de andere hoepel moet verhuizen of deze leeg laten en zo later de moeilijkheid opvoeren bij een herhaling. Heb je samen een groepshoepel(s), dan verdedig je beide die hoepel(s) en roof je dus ook beide bij andere hoepels dassen om een grotere groep te maken. Het spel is afgelopen als er een grote groep is ontstaan en er geen en/of alleen lege hoepels zijn. 

Thema introductie bevers

Stuiter loopt met Bas Bos door het bos. Daar zien ze dat de eekhoorntjes noten van de grond pakken en naar hun nest in de boom brengen. Soms pakken ze ook noten die onder de boom van een andere eekhoorn zijn gevallen. Zo pakken ze noten van elkaar af.

Benodigd materiaal

  • Hoepels
  • Groepdassen

Veiligheid

  • Zorg voor een speelveld dat duidelijk afgebakend is, overzichtelijk en veilig is om te rennen en tikken.
  • Let er op dat als je kinderen met hoepels laat rennen dat ze dat rustig doen of in een omgeving waar ze niet kunnen struikelen.

Tips

  • Houd met je keuze van de locatie van deze activiteit er mee rekening dat het fijn is als de dassen zo min mogelijk vies zullen worden.

Aanvullende informatie

Lees 3781 keer Laatst aangepast op woensdag, 17 januari 2024 00:06
Log in om reacties te plaatsen