vrijdag, 26 april 2024 07:49

Mowgli en Shanti en de verdwenen rode bloem

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Korte omschrijving

Shanti is haar lantaarn kwijtgeraakt. Welke inwoner van de Jungle weet hier meer van? Wie heeft hem meegenomen en waar is de lantaarn nu? In een weekendkamp gaan de welpen op avontuur in de Jungle en en proberen hier achter te komen.

Themaverhaal

De verdwenen rode lantaarn

Shanti zit voor haar hut in Haveli, Ze steek de lantaarn aan, de rode bloem (het vuur) wappert in de wind maar zodra het luikje van de lantaarn dicht zit komt er een mooi vlammetje. Shanti hangt de lantaarn bij de ingang van haar hut. Nog eventjes gaat ze in de schommelstoel zitten en geniet van het uitzicht. Na een paar minuten dommelt Shanti in en krijgt een bijzondere droom. In haar droom zag ze iets door het kreupelhout naar beneden sluipen, naar de Waingoenga rivier in het dal, Het kroop door de akkers van de dorpelingen en ook door de staten van haar dorpje Haveli.

Bij één van de hutten staat een mooie lantaarn, Hij neemt deze rode bloem mee en verdwijnt weer in de jungle. Shanti gaat er in haar droom achteraan. Halverwege de heuvel ontmoette zij Bagheera, op wiens pels de morgendauw glinsterde. Drup, drup, drup… Shanti doet haar ogen open, ze voelt de druppels op haar gezicht. Maar dat is Bagheera niet..... Shanti is wakker geworden van de regen. Dat was een spannende droom die Shanti had.

Eenmaal goed wakker kijkt Shanti goed rond, het is toch anders… waar is haar rode lantaarn? Was er van de droom van Shanti toch iets waar? Waar is de Lantaarn nu en wie o wie heeft de meegenomen? Shanti gaat naar Mowgli, maar ook hij heeft niks gezien..... Daarom hebben Mowgli en Shanti jou hulp nodig.

Globale planning

Vrijdag avond

Ontvangst:
Mowgli en Shanti wachten de welpen op. De bagage word in een hoek gelegd. Shanti verteld dat er in Haveli allemaal hutten zijn. Sommige hutten zijn boomhutten andere van steen of stro gemaakt. Iedereen heeft zijn eigen hut, net als dat de welpen hun eigen huis hebben. In sommige hutten woont maar 1 iemand, anderen met hun familie. Het lijkt Shanti leuk als alle welpen ook in hutten slapen. Bij alle inwoners van Haveli heeft ze oude lakens en gordijnen opgehaald en samen met de welpen maken ze hutten in het lokaal zodat de welpen vannacht in een echte hut kunnen gaan slapen.

Als de welpen eenmaal in hun eigen hut liggen, verteld Shanti nog een keer haar droom, en dat de welpen goed moeten slapen om morgen ochtend in de jungle opzoek gaan naar de waarheid.

Zaterdag ochtend en middag

Na het ontbijt stelt Shanti voor om een mooie wandeling door de Jungle te maken. Daarbij bezoeken bezoeken we een aantal plekken van de Jungle. Wie weet zien we aanwijzingen of komen we jungle inwoners tegen die ook wat gezien hebben. Shani heeft een kaart van de jungle met daarop alle plekken in de jungle. Op de kaart van de jungle staan tussen deze plekken ook verschillende route technieken afgebeeld. Shanti en de welpen gaan de route lopen. Vanaf Havali komen de welpen onderweg langs de activiteitengebieden. Bij elk activiteitengebied zit een inwoner van de Jungle met een aanwijzing:

 • De Ruïne Emaarate: Landen memorie met Chil
 • De raadsrots: Akela's avonturen stok maken
 • Het wolvenhol: Lunchplek met Baloe Langste schil challenge
 • De Talaab-poel: Mor's ballon auto
 • De Nishaani-plaats: Ka's knopen race
 • Khaali Jakah vlakte: Verbonden missie; samen sterk met touw van Bagheera
 • Guha grotten: gedichtje schrijven voor Shanti met Jakala

Zaterdag avond

Na het avondeten doen de welpen het rustig aan. Er liggen bordspelletjes, stripboeken en kleurplaten. Ook brand er een kampvuurtje waarbij de welpen lekker kunnen zitten. Wel kiest Shanti een moment om met de welpen alle aanwijzingen naast elkaar te leggen en komen ze er achter wie het gedaan heeft en wie de rode lantaarn heeft. Samen besluiten ze om morgen ochtend de lantaarn op te halen. Daarvoor moeten de welpen natuurlijk wel fit zijn en gaan ze vroeg hun bed in.

Avondspel
Als het donker is maakt Shanti de welpen wakker. Ze heeft een vlammetje gezien en denkt dat het haar lantaarn is. Samen met de welpen maakt ze een plan. De lantaarn word waarschijnlijk bewaakt. Als we nu er naartoe sluipen en het vlammetje uitblazen om zo het lantaarn ongezien mee te kunnen nemen.

Als de lantaarn gepakt blijkt dat Mang bij de lantaarn zat met de laatste en belangrijkste aanwijzing. Na dit avontuur gaan de welpen echt slapen.

Zondag ochtend

Shere Khan komt na het ontbijt aanlopen. Hij bekend dat hij het de lantaarn heeft maar dat hij hem niet zomaar terug geeft. Shere khan is veel te bang voor de rode bloem (vuur). Hij weet dat hij Shanti de rode bloem beheerst en daarom heeft hij de lantaarn afgepakt. Alleen via de het oplossen van puzzels laat Shere Khan laat hij de lantaarn uit de kist.

De aanwijzingen

Na het doen van een activiteit zoals de hutten bouwen, de posten of het avondsel krijgen de welpen een aanwijzing.

 • Shanti: Toen ik de lantaarn had aangestoken, ben ik ik gaan dromen. In die droom heb ik iemand de heuvels zien sluipen, ik dacht dat eerst dat het Mowgli was, maar dat bleek niet zo te zijn. Maar wie dan wel?
 • Mowgli: Shanti vroeg mij of ik haar lantaarn met de rode bloem had meegenomen. Ik heb hen niet mee genomen
 • Chil: Waarom zou ik door de Jungle willen sluipen als ik weg kan vliegen
 • Akela: Ik was bezig met mijn avond ronde door de jungle als ik Bagheera op een tak zie liggen. Vlak daarvoor was ik Tabaqui tegen gekomen. Hij leek wat te willen verbergen.
 • Baloe: Ik zat vlak bij het Wolvenhol te genieten van mijn pot honing. Ik zag twee Jungle bewoners wat aan elkaar geven. Ze keen goed om zich heen voordat ze elkaar ontmoette. Alsof ze bang waren dat iemand ze zag.
 • Mor: Ik was, zoals elke avond, mijn veren aan het recht leggen. Hier wil ik niet bij gestoord worden, Toch gebeurde dat. Er liep iemand met een lantaarn tegen mij aan. Geschrokken liep hij weer verder.
 • Kaa: Is er wat gebeurt in Haveli? Ik heb niks gezien. Ik lag al lekker te slapen.
 • Bagheera: Zoals wel vaker, lig ik op een tak de inwoners van Haveli te observeren. Door de struiken zag ik ook iemand sluipen. Omdat het bijna donker was dacht ik eerst dat het Akela was. Maar hij kwam niet veel later van de andere kant aanlopen. Hij heeft dus de lantaarn niet gepakt
 • Jakala: Ik lag te dobberen in de Waingoenga rivier, Daar ben ik voor inwoners van de Jungle lang niet altijd even goed te zien en hoor ik dus wel eens wat. Ik hoorde dat Shere Khan praten met Tabaqui. Hij wou dat Tabaqui wat voor hem ging halen.
 • Mang: Ik was net wakker en vloog over de Jungle. De meeste dieren sliepen al, maar Ik zag de 2 dieren met elkaar praten. Het waren geen vrienden van ons.
 • Tabaqui: Shere Khan weet me altijd weer voor het karretje te spannen. Hij wil dat ik Shanti naar hem toe lok door iets op te halen waar ik eigenlijk bang voor ben.
 • Shere Khan: Ik lag boven op de heuvels toen ik in Haveli de rode bloem zag. Ik ben er bang voor dus bedacht een list en liet Tabaqui de ronde bloem ophalen.

Gekoppelde activiteiten

Lees 225 keer Laatst aangepast op woensdag, 12 juni 2024 14:54
Gepubliceerd in Kampthema's, 7-11 welpen, weekend
Log in om reacties te plaatsen