zondag, 24 mei 2020 14:47

Samenwerking met touw

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Voer acties uit met een voorwerp die je alleen samen met je ploeg kan laten bewegen door middel van het touw.

Beschrijving van de activiteit

Tijdens dit klassieke spel is het de bedoeling om bepaalde acties uit te voeren met een voorwerp die je alleen samen met je ploeg kan laten bewegen door middel van het touw. Communiceer dus tijdens het spel goed hoe hard je aan het touw trekt en waar je staat om het voorwerp zo handig en snel mogelijk laat bewegen om de actie te voltooien.

De timer loopt! Welk ploeg heeft de beste tijd?

Voorbeeld acties

  1. Een haring in een pion leggen
  2. Een emmer water leeg gooien
  3. Een toren van 3 voorwerpen hoog maken

Benodigd materiaal

  • Touwen
  • Voorwerpen voor de acties, zoals: emmers, water, pionnen, grondpennen

Tips

  • Dit spel is naast voor de scouts, ook leuk voor de welpen en de explorers.
  • Laat het team zelf hun strategie bedenken, maar grijp in help ze op weg wanneer ze er niet uit komen.
  • Dit spel kan je ook als post gebruiken tijdens een groter spel. Dan heb je de materialen ook niet tegelijkertijd nodig en heb je dus minder nodig. Zorg er dan wel voor dat de ploegen niet bij elkaar af kunnen kijken en zo een nog betere tijd kunnen neerzetten omdat ze hebben kunnen zien welke tactiek goed of minder goed werkt.
Lees 1156 keer Laatst aangepast op zondag, 24 mei 2020 14:48
Log in om reacties te plaatsen