maandag, 25 maart 2024 19:25

Het Afrikaanse ritme

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Mee gaan op het ritme van Afrika.

Beschrijving van de activiteit

Dans en muziek zijn voor veel Afrikaanse bevolkingsgroepen belangrijk. Bij allerlei gelegenheden wordt gedanst en gezongen, terwijl muzikanten het ritme aangeven. Van kinds af aan wordt al met de heupen bewogen en mee gedanst op de muziek. De kinderen in Zuid-Afrika houden er van spelletjes met ritmen te spelen. De volgende twee kun je makkelijk in je eigen groep uitvoeren.

Klap een ritme

Je verdeelt de groep in een aantal subgroepen. Een subgroep (nest of ploeg) klapt een ritme van een bepaald lied. Als niemand het lied raad, dan krijgt deze groep een punt. Als het lied geraden is, valt iedereen in door een couplet van het lied te zingen en te klappen.

Ritmische voeten

Iedereen staat in een cirkel met één persoon in het midden. Deze gaat tegenover iemand staan en begint een kort ritme te klappen en te stampen. Als de persoon dit kan herhalen zoekt de persoon in het midden een volgend persoon. Als iemand er niet in slaagt het ritme te imiteren dan wisselt hij met de persoon in het midden.

Benodigd materiaal

Geen

Tips

Dit is een kort spelletje dat je goed tussendoor kunt doen.

Aanvullende informatie

Lees 111 keer Laatst aangepast op maandag, 25 maart 2024 19:53
Log in om reacties te plaatsen