donderdag, 01 februari 2024 23:06

Morse smokkelspel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Gebruik morse om je afbeelding naar de overkant te sturen.

Beschrijving van de activiteit

Maak 2 groepen. Binnen elke groep mogen zelf ze 4 puzzelaars en 5 smokkelaars aanwijzen. De smokkelaars krijgen kaartjes in hun teamkleur, de puzzelaars krijgen een zaklamp, een morseblad, een groot blad met een grid & een tekening.

De smokkelaars

De smokkelaars kunnen elke keer 1 pixel naar het andere team smokkelen. Dit doen ze door het blaadje ergens op hun lichaam te verstoppen. Als ze door een leiding getikt worden, mag de leiding drie plekken raden waar de pixel verstopt zit (bijv. linkermouw, rechter broekspijp, onder hun pet etc.). Als het correct is, moet de smokkelaar het blaadje inleveren. Anders mogen ze verder rennen.

De puzzelaars

De puzzelaars moeten op hun grote blad een tekening maken met de pixels van het andere team. Ze hebben zelf de tekening van de overkant liggen. Via morse code kunnen ze de locatie van de pixels doorgeven (A1= vakje linksboven), dit doen zij met de zaklampen.

Benodigd materiaal

  • 30 rode blaadjes, 30 blauwe blaadjes
  • Groot 6x6 grid voor de tekening
  • Voorbeelden tekeningen
  • Morse uitleg bladen (2 per team)
  • 2 zaklampen

Tips

  • Maak het spel moeilijker of makkelijker door de grootte van het grid te veranderen. Hoe groter, hoe moeilijker
  • Meer uitdaging: voeg verschillende kleuren toe die ze moeten communiceren naar de overkant
  • Je kan ze ook zelf de tekeningen laten maken die ze naar de overkant moeten sturen. Geef ze bijvoorbeeld een woord dat ze via de tekening naar de overkant moeten seinen. Hoe tekenen ze dat woord herkenbaar?

Aanvullende informatie

Lees 214 keer Laatst aangepast op vrijdag, 02 februari 2024 13:35
Log in om reacties te plaatsen