maandag, 08 januari 2024 00:18

Last Minute box: Buitenleven

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Last Minute box: Buitenleven

Beschrijving van de activiteit

Let op! Voor deze opkomst is de aanwezigheid van één mobiele telefoon per ploeg noodzakelijk. Als je deze opkomst wil draaien zorg dan dat je dit vantevoren regelt. 

Energizer 1: Bomentikkertje 

Dit knotsgekke spel is leuk voor iedere leeftijd en het enige wat je nodig hebt is een plek met veel bomen. Iedere scout staat bij een boom en één scout is de tikker. De tikker staat in het midden van de bomen. De scouts rennen steeds van hun ‘eigen’ boom naar een andere boom. Er mag maar 1 scout per boom staan. Op het moment dat zij niet bij een boom staan, mag de tikker hen tikken. Je mag ook getikt worden als er een tweede persoon bij de boom is komen te staan. Tikt de tikker iemand dan wordt diegene de tikker. Bij dit spel is er geen winnaar of verliezer; Je kunt het spel stoppen wanneer je wilt. 

Energizer 2: Sneeuwklokje 

Scouts schrijven woorden van dingen die je tegen kan komen in het buitenleven, bijvoorbeeld namen van bomen, bloemen, en insecten. Elke scout verzint 3 woorden, schijft ze op een briefje en stopt ze in een... bloempot? Of iets dergelijks. Dit spel kan in ploegen gespeeld worden. In de eerste ronde gaat de bloempot langs en mogen ze de woorden op de papiertjes beschrijven met zoveel woorden als dat ze nodig hebben. Zijn alle kaartjes gespeeld, dan gaan ze weer terug in de bloempot. Ronde 2: de kaartjes mogen alleen nog beschreven worden met 1 woord. Ronde 3: de kaartjes mogen alleen nog maar uitgebeeld worden. Elke ploeg krijgt steeds 30 seconden de tijd om zoveel mogelijk kaartjes te raden.  

Hoofdactiviteit: Levend buitenleven kwartet 

Bij dit spel ga je naar buiten om de natuur te spotten! Het doel van het spel is om zo veel mogelijk punten te scoren met kwartetten van dingen die je in de natuur kan vinden. Samen met je ploeg ga je met een telefoon of fotocamera er op uit om voorwerpen uit de natuur te fotograferen. 

Voordat je mag vertrekken echter, is het eerst zaak om met elkaar af te spreken waar je naar opzoek gaat en hoeveel punten je er voor kan verdienen. Deel de gekozen voorwerpen in makkelijk (1 punt per foto), gemiddeld (5 punten per foto) en moeilijk (10 punten per foto). Kies als leiding hoe vrij je je troep wil laten in het samenstellen van een mooi lijstje, en zorg ervoor dat na afloop iedere ploeg ter referentie de lijst bij zich heeft (op papier of digitaal). 

Let op: de puntentelling loopt op! Iedere volgende van een soort, levert 1 extra punt op per keer. Dus hoe meer je van één soort kan vinden, hoe meer punten je ploeg dat oplevert. Spreek een duidelijke eindtijd af waarop iedereen terug moet zijn. Is de ploeg later, krijg je minpunten. 

Voorbeelden

  • 4 vogelsoorten (meeuw, duif, blauwe kiekendief, appelvink)  
  • 4 paddenstoelen (vliegenzwam, elfenbank, aardappelbovist, eekhoorntjesbrood)  
  • 4 vlindersoorten (de citroenvlinder, de kleine vos, de dag pauwoog, de atalanta) 
  • 4 struiken (haag, vlinderstruik, rhododendron, lavendel)  
  • 4 bloemen (paardenbloem, margriet, boterbloem, goudsbloem) 

Benodigd materiaal

  • Papier en stiften (energizer 2) 
  • Telefoon of fotocamera (hoofdactiviteit) 

Aanvullende informatie

Lees 1468 keer Laatst aangepast op maandag, 08 januari 2024 00:19
Log in om reacties te plaatsen