zondag, 12 november 2023 14:43

Natuurlijk Spiegelspel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers leren kunst te maken met dingen uit de natuur en hoe ze deze kunst kunnen hergebruiken.

Beschrijving van de activiteit

Thema Bevers

Bas Bos komt vrolijk binnen lopen en vertelt de bevers hoe hij laatst een nieuwe hobby heeft ontdekt. Hij liep namelijk op zijn ochtendwandeling door het bos en zag een aantal takken liggen in de vorm van een smiley. Dit bracht hem op het idee om vaker kunstwerken te gaan maken van dingen die hij in het bos kon verzamelen.

Het spel

Markeer voor de start van het spel 2 rechthoeken met stoepkrijt op de grond. Dit worden later dan de canvassen van de teams waar ze hun kunstwerk in kunnen maken.

Er worden twee teams gemaakt. Elk team gaat de natuur in om blaadjes, takjes en steentjes te verzamelen en legt dit bij het canvas van hun groepje neer. Vervolgens krijgen ze de tijd om met hun groepje een mooi kunstwerk ervan te maken binnen dit gebied.

Maak dan een foto van de kunstwerken en laat deze zien aan het andere team. Het doel is nu om met de verzamelde dingen van het eigen team zo goed mogelijk het kunstwerk van het andere team na te maken aan de hand van de foto’s.

Benodigd materiaal

  • Stoepkrijt
  • Foto camera / Smartphone

Veiligheid

Let erop dat de kinderen geen brandnetels of prikkelige planten gebruiken.

Tips

In plaats van stoepkrijt kun je ook touwen gebruiken om het canvas te laten zien

Aanvullende informatie

Lees 391 keer Laatst aangepast op woensdag, 20 december 2023 11:58
Log in om reacties te plaatsen