zondag, 12 november 2023 12:34

Spelen met licht, water & zeepbellen!

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Een kleurrijke lichtshow met behulp van water(damp), zeepbellen en verschillende kleuren licht maken voor een bonte avond, kamp opening/sluiting of jezelf.

Beschrijving van de activiteit

Door op zeepbellen licht te schijnen ontstaan er prachtige kleuren. Deze kleuren ontstaan door de interferentie van het licht. Door veel kleine bellen of juist een aantal grote bellen te blazen zijn verschillende effecten te verkrijgen.

Ook met water zijn diverse kleuren mooi te tonen. Zo kun je het water op verschillende manieren verspreiden voor verschillende effecten met het licht, denk aan een nevel, een damp en verschillende type waterstralen.

Maak met behulp van verschillende kleuren licht en verschillende technieken een mooie lichtshow. Hierbij zou je een constructie kunnen pionieren voor de juiste plaatsing van het licht. Succes met experimenteren!

Benodigd materiaal

  • (Hand)sproeiers
  • Tuinslang
  • Bellenblaas
  • IJzerdraad voor het vormen van grote bellen
  • Lampen (met kleurfilters)

Veiligheid

Let op met water rondom elektra. 

Controleer op de juiste IP waarde van de elektronica dat in aanraking komt met water.

Tips

De kunstenaar Daan Roosegaarde heeft diverse kunstwerken met gebruik van licht. Gebruik zijn werk als inspiratie.

Aanvullende informatie

Lees 219 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 december 2023 11:15
Log in om reacties te plaatsen