zondag, 03 september 2023 15:37

Lichtvervuiling verdonkermanen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kijk of je lichtvervuiling in de eigen omgeving kunt verminderen.

Beschrijving van de activiteit

Als gevolg van toenemende menselijke activiteiten stralen we met z’n allen steeds meer licht uit. Op nachtelijke satellietfoto’s zijn steden en snelwegen duidelijk zichtbaar als een oplichtend web dat een steeds groter deel van de aarde omspant.

Als gevolg van deze lichtvervuiling zijn er in ons land geen plekken meer waar het ‘s nachts echt donker is en zijn de sterrenhemel en melkweg nog maar beperkt waarneembaar. Veel schadelijker zijn de gevolgen voor de dierenwereld, van veel diersoorten wordt het bioritme ontregeld door het vele licht dat wij ‘s nachts uitstralen. Ook het menselijke bioritme heeft eronder te leiden. Daarnaast is het deel van het licht dat de hemel in straalt, en dus niet ten goede komt aan menselijke activiteiten, veelal verspilde energie. Juist één van de meest zinvolle maatregelen in het kader van duurzaamheid en de energietransitie is het tegengaan van energieverspilling. Al met al zijn er dus vele redenen om lichtvervuiling tegen te willen gaan.

Onderzoek waar lichtvervuiling door wordt veroorzaakt en kijk of je er voor kunt zorgen dat deze verminderd wordt.

Benodigd materiaal

Geen

Tips

Wellicht is veel lichtvervuiling via de gemeente of provincie aan te pakken.

Aanvullende informatie

Lees 283 keer Laatst aangepast op maandag, 16 oktober 2023 14:40
Log in om reacties te plaatsen