zondag, 03 september 2023 15:27

Ik zie een ster

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Sterren leren herkennen en zien wat de invloed van lichtvervuiling is.

Beschrijving van de activiteit

Veel mensen kijken 's avonds, buiten en bij helder weer, naar boven en zien dan die fantastische sterrenhemel......... Eigenlijk zou je daar wel meer over willen weten. Maar, waar kun je hiervoor terecht?

Zoek een sterrenwacht of (amateur) astronoom (via kna-rnas.nl) op, die beschikt over een telescoop. Ga 's avonds/nachts langs om sterren te kijken. Kijk met de telescoop in diverse richtingen, zowel richting een donker stuk hemel als een lichter stuk. Ervaar eht verschil in zichtbaarheid van de sterren.

Benodigd materiaal

Telescoop en begeleidende astronoom.

Tips

Een echte strerrenwacht heeft vaak al mogelijkheden om langs te komen met groepen, maar komt minder makkelijk bij de groep langs. Daarvoor is een (amateur) astronoom vaak beter op ingericht.

Aanvullende informatie

Lees 377 keer Laatst aangepast op maandag, 16 oktober 2023 14:24
Log in om reacties te plaatsen