zondag, 19 februari 2023 15:25

Muurkunst met confettikanonventilator

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Werking van wind creatief ervaren

Beschrijving van de activiteit

Mowgli en Shanti lopen van de Talaab poel naar de Guha grotten. Heb je die hoge golven gezien? vraagt Mowgli aan Shanti. Dat zag er gaaf uit! Eigenlijk is het wel bijzonder dat de wind is er vrijwel altijd, van een zacht lentebriesje tot een zware storm die bomen omver blaast. Maar dat de wind zelf is niet te zien, maar alleen dat je hem voelt en dingen zit bewegen zoals wolken en bladeren. Eenmaal bij de Guha grotten komen ze Mor tegen. Mor wil graag haar mooie verenpracht laten zien maar dat lukt niet door de wind, daarom schuilt ze maar in de Guha grotten.

Mowgli en Shanti vragen zich af of ze wind zichtbaar kunnen maken. Mor weet wel hoe dat zou moeten: Mor hangt op de muur een stuk behang papier op. Op dat papier smeert hij behangplaksel en zet een ventilator op een tafel. Mowgli en Shanty scheuren onddertussen vellen gekleurt papier in kleine stukjes (confettie grootte)

 Als alle piertjes klein gesniperd zijn mogen Mowgli en Shanti om de beurt een handje papier snippers voor de ventilator uitstrooien. Hoeveel papiertjes blijven plakken op het behangpapier?

Je kan dit spel uitdagender maken door de verschillende nesten met snippers van hun eigen kleur te laten werken, welk nest kleurt de meeste plekken? In plaats van behang zou je misschien ook met omgedraaide stickervellen kunnen werken.

Benodigd materiaal

 • confettisnippers (heel veel)
 • wc rolletjes (per welp of aantal per ploeg)
 • ballonnen
 • plakband
 • behangrollen
 • behangplaksel
 • verfkwasten
 • ventilator
 • karton/stukloper voor onder het behang
 • veger/blik of stofzuiger

Veiligheid

Let er op dat iedereen rustig doorloopt en niet uitglijd omdat er bijvoorbeeld teveel geknoeid wordt met plaksel of confetti.

Tips

 • Test van te voren uit in welke opstelling en vanaf welke afstand het confettikanon met de ventilator het beste werkt.
 • Veel ventilatoren hebben verschillende standen, laat de welpen ontdekken wat er gebeurt als de venilator draait in die verschillende standen. Ook kun je spelen met verschillende diktes papier. Ook kun je bijvoorbeeld kijken of er verschil is tussen papier van een keuken rol en toiletrol

Aanvullende informatie

Lees 377 keer Laatst aangepast op maandag, 01 mei 2023 14:48
Log in om reacties te plaatsen