maandag, 10 oktober 2022 20:26

Bas Bos vogelbad en insectendrinkplaats

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het maken van een vogel bad en insecten drinkplaats.

Beschrijving van de activiteit

Het is ontzettend warm in Hotsjietonia. Stuiter zit in de schaduw van het bos bij Bas Bos. Rebbel komt naar buiten met een zwembadje. Lekker zegt Stuiter, Ik trek gelijk mijn zwemkleren aan. Ho, Ho Ho, Rebel is het daar niet mee eens. Op warme dagen kan het ook voor vogels behoorlijk heet en te droog zijn. Ze zoeken de schaduw op, zitten met hun veren gespreid en ademen snel met hun bek open om af te koelen. Je kunt vogels helpen door een vogel badje neer te zetten, om uit te drinken en om in te badderen voor verkoeling.

Ook wilde bijen, hommels en andere insecten hebben water nodig. Tijdens droogte en hitte kunnen ze moeilijker water vinden. Een vogel badje is te diep voor de veel kleinere bijen. Ze hebben een plek nodig om te kunnen zitten terwijl ze drinken. Maak daarom speciaal voor insecten een eigen drinkplaats

Stuiter wil graag de vogels en insecten helpen op warme zomerse dagen de vogels en insecten in de tuin.

Vogel bad: Zet een ondiepe schaal met water (enkele centimeters diep) op een voor vogels veilige plek: Op ca 2 meter afstand van struiken, met zicht op de omgeving en in de schaduw. Vogels kunnen eruit drinken en lekker in badderen voor verkoeling. Ververs het water dagelijks

Insecten drinkplaats: Neem een schaaltje en vul dit met stenen (of knikkers) van verschillende grootte. Giet water tussen de stenen. Insecten kunnen op de stenen zitten om te drinken, zodat ze niet verdrinken. Zet de drinkplaats bij bloemen zodat de wilde bijen en hommels ook wat kunnen eten.

Benodigd materiaal

  • Schaal,
  • Water,
  • Stenen of knikkers

Tips

.

Aanvullende informatie

Lees 736 keer Laatst aangepast op woensdag, 19 oktober 2022 11:39
Log in om reacties te plaatsen