woensdag, 22 juni 2022 17:09

Hoe zie jij jezelf als sprookjesfiguur?

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Hoe zie je jezelf als sprookjesfiguur?

Beschrijving van de activiteit

Wie ben je als sprookjesfiguur? Hoe zie je jezelf als sprookjesfiguur en kan iedereen dat zijn? Werk uit, schrijf, teken, of doe wat leuks. Zolang het maar weergeeft wat jij als sprookjesfiguur zou zijn. In welk verhaal kom je voor? Heb je een antagonist en kan je een vergelijking trekken met je echte leven hierin?  

Benodigd materiaal

  • Zoek voorbeelden van sprookjesfiguren met karakterbeschrijvingen, niet iedereen kent iedereen, dus help men ook een handje! 
  • In plaats van het werk bij de jeugdleden te leggen, kan je ook een soort van doorlopend spel maken. Maak een flowchart met keuzes welk figuur ze zijn. Dit is leuk om te doen met vrienden en vriendinnen, zeker tussendoor. Publiceer het in je kampkrant en je hebt nog meer effect! 

Veiligheid

Veilige sfeer. Iedere karakter heeft positieve en minder positieve kanten. Dit is afhankelijk van de situatie. Geef duidelijk aan dat in sprookjes zwart wit is en sterk uitvergroot is om het verhaal simpel te houden.

Tips

Je kunt gebruik maken van de 12 verschillende karakters uitgewerkt in de regioactiviteit Tijd voor avontuur 2023 draken van Eragon: 1.5.3 draken rol-playing game.  Of de dieren uit het welpenverhaal "Het sprookje Jungleboek".

Aanvullende informatie

Lees 841 keer Laatst aangepast op donderdag, 30 juni 2022 19:26
Log in om reacties te plaatsen