woensdag, 22 juni 2022 16:22

Wat vertelt het sprookje echt?

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kennis maken met de morele waarde in sprookjes.

Beschrijving van de activiteit

Over de streep/discussie over moreel in sprookjes, maar dan met sprookjes. Wat gebeurt er allemaal in sprookjes, en wat kan allemaal wel? Want die sprookjesfiguren doen allemaal goed, en de slechteriken slecht, maar de reus bij Sjakie en de bonenstaak wordt gewoon beroofd omdat Sjakie honger heeft, en de heks moet ook overleven in Hans en Grietje. Waar ligt de grens wat wel en niet goed is en waarom? Dit werkt het beste als je een groep hebt die al wat meer sociale cohesie heeft onderling, dan komen de discussies beter los. Het spel speel je op een veld, verdeeld in 2en. Een centrale spelleider noemt de stellingen op en de jeugdleden mogen in 1 van de 2 velden staan (eens of oneens). Hierna mag er een discussie over uitgelokt worden. 

Benodigd materiaal

  • Stellingen 
  • Een veld, in 2en verdeeld 

Veiligheid

  • Zorg voor sociale veiligheid. Men moet zich op hun gemak voelen om toch open te zijn voor iedereen. Dwing dus ook niet tot antwoorden. 

Tips

  • Bedenk veel stellingen zo kun je bij ongemakkelijkheden snel weer door. Je kunt de stellingen ook groeperen en zo ontdekken dat je soms mee kleurt met de omgevingsfactoren.

Aanvullende informatie

Lees 634 keer Laatst aangepast op maandag, 04 juli 2022 17:58
Log in om reacties te plaatsen