zondag, 15 mei 2022 11:49

Lightpainting met staalwol

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Creëer prachtige beelden met brandend staalwol en een flinke dosis lef.

Beschrijving van de activiteit

Lightpainting is schilderen met licht. Met een lange sluitertijd en bewegende lichtbronnen kun je de meeste creatieve en bijzondere foto's maken.

Het is eigenlijk heel simpel. In een garde stop je uit elkaar geplozen staalwol en door een batterij tegen het staalwol te houden ontbrandt het. Door vervolgens het geheel aan een touw om je heen te slingeren ontstaat er een mooie vonkenregen. Maak foto's door deze in te stellen met zeer lange sluitertijd waardoor er hele mooie foto's gemaakt worden.

Benodigd materiaal

Het fotograferen

 • Een camera waarmee je de sluitertijd kunt instellen
 • Een statief
 • Zaklamp om te helpen bij het focusen van de camera
 • Evt. extra stroom dmv een powerbank of iets dergelijks

De actie

 • Fijn Staalwol met nummer 0000 (zonder zeep)
 • Garde
 • 9V batterijen of aanstekers
 • Ketting of stevig touw

De veiligheid

 • Vuurwerende trui met capuchon
 • Veiligheidsbril
 • (Leren) handschoenen
 • Brandblusser en/of emmers water
 • EHBO materialen

Veiligheid

 • Kies een veilige locatie uit die veel ruimte heeft, rustig is, en geen brandbare dingen in de omgeving heeft staan. De vonken die van het staalwol afkomen zijn erg heet en kunnen makkelijk vuur veroorzaken. Het is daardoor ook sterk af te raden om deze activiteit te doen op een droge hete zomeravond.
 • Zorg dat iedereen die niet direct bezig is met deze activiteit op een ruime veilige afstand staat.
 • De persoon met het staalwol moet voor de veiligheid een veiligheidsbril op, handschoenen aan en een trui met capuchon. Zorg ervoor dat overal de huid bedekt is.

Tips

 • Expirimenteer als fotograaf met de instellingen van de camera. De belangrijkste setting hierbij is de sluitertijd die minimaal 3 seconden maar gerust ook meer dan 10 seconden mag zijn.
 • Om de foto’s goed te kunnen bewerken is het handig om in RAW-formaat te fotograferen. Kijk tussentijds goed naar de resultaten als je deze mogelijkheid niet hebt, zodat je tijdens het fotograferen nog beter dan bijsturen.
 • Kies een speciale locatie uit. Het kan bijvoorbeeld een extra mooi effect geven om te fotograferen nabij water door de reflectie die het geeft, of nabij een muur of tunnel omdat daar de vonkjes tegen af kunnen ketsen. Houd bij iedere locatie opnieuw de veiligheid goed in de gaten!

Aanvullende informatie

Lees 680 keer Laatst aangepast op zaterdag, 18 juni 2022 17:51
Log in om reacties te plaatsen