maandag, 25 april 2022 23:11

Dieren Cluedo

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Spot samen met Freek Vonk een onbekende tropische diersoort in Nederland!

Beschrijving van de activiteit

Er is een onbekende tropische diersoort gespot in Nederland. Freek Vonk is razend enthousiast, hij heeft hem natuurlijk al opgezocht en vastgehouden. Freek blijft alleen een beetje vaag over welk dier het nu precies gaat. Wat is er zo mysterieus aan dit tropisch dieren. In het spel dierencluedo kunnen de scouts doormiddel van een spannend bosspel achterhalen om welk dier het hier gaat.

De scouts krijgen een lijst met 10 onbekende tropische diersoorten en hun kenmerken. In het bos zitten verschillende posten verstopt waar de scouts aanwijzingen kunnen verzamelen om achter het dier te komen dat Freek Vonk heeft gebeten.

Naam

Foto

Eigenschappen

Blobvis

0 poten

visachtigen

Neusaap

4 poten

Zoogdier

Axolotl

4 poten

Amfibie

Hoornkikker

4 poten

Amfibie

Tenrek

4 poten

Zoogdier

Bidsprinkhaankreeft

10 poten

Geleedpotigen

Jerboa

4 poten

zoogdier

Bergduivel

4 poten

Amfibie

Hutsmanspin

8 poten

Spinachtige

Stermol

4 poten

Zoogdier

De scouts hebben per ploeg een leven bij zich in de vorm van een amulet. Als ze worden getikt door het mysterieuze dier lopen ze een vergiftiging op. Ze leveren de amulet in bij de tikker en gaan zo snel mogelijk weer naar de centrale post om zich te laten behandelen tegen de beet. Daar krijgen ze weer een nieuw leven. Alleen met het tonen van hun leven op de post kunnen ze een aanwijzing bemachtigen.

Aanwijzingen die op de verschillende posten te vinden zijn:

 • De dader is geen zoogdier
 • De dader heeft geen 8 poten
 • De dader heeft geen 0 poten
 • De dader is geen Amfibie
 • De dader is geen zoogdier
 • De dader heeft geen 4 poten
 • De dader is geen visachtige
 • De dader is geen spinachtige

Als de scouts voldoende aanwijzingen hebben gevonden en afstrepen welk dier niet de dader kan zijn blijft alleen de Bidsprinkhaankreeft over. Dit is het dier dat Freek Vonk gebeten heeft.

Benodigd materiaal

 • Geprintte dierenkaart per ploeg
 • Levensamulet per ploeg
 • Pen/potlood

Tips

Als je wil dat het spel langer duurt kun je de cruciale aanwijzingen waarmee het dier snel kan worden gevonden pas later in het spel toevoegen. Het gaat hierbij om de laatste drie aanwijzingen in de rij.

Lees 1685 keer Laatst aangepast op maandag, 25 april 2022 23:12
Log in om reacties te plaatsen