zondag, 24 april 2022 17:38

Speel met je eigen mythische taal

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Onderzoek inclusief taalgebruik.

Beschrijving van de activiteit

Taal is een onderdeel van je identiteit. Je communiceert ermee met je de mensen in jouw omgeving en tevens is het een uiting van jouw eigen persoonlijkheid. Mensen hechten waarde aan taalgebruik en maken een inschatting. Sommige codes zijn bekend, andere codes nog niet. Een van de codes is dat het gebruik van spreekwoorden en gezegdes aangeeft dat iemand de taal goed beheerst. Misschien herken je het wel. Je had verwacht dat iemand ergens echt verstand van had maar toen je doorvroeg bleek de slimme uitspraak een quote of tegeltjes-wijsheid te zijn. Het handige van de Bijbelse spreekwoorden en gezegdes is dat ze letterlijk te vertalen zijn in een andere Europese taal. Met de andere uitdrukkingen kun je voor leuke flaters slaan. Ga op zoek naar het gebruik van legendes, weeruitspraken en mythes in de Nederlandse taal en maak er een spel/quiz van. Hoe inclusief is dit? Zie bijlage: “Inclusief taalgebruik”. uit de regiomap 2022-2023

Benodigd materiaal

  • Informatie inclusief taalgebruik. 
  • Legendes, weeruitspraken en mythes in de Nederlandse taal

Veiligheid

Inclusief taalgebruik creëert veiligheid. 

Tips

  • Cultuur en onderwijs is heel bewust met dit onderwerp bezig. Maak gebruik van hun informatie.
  • Tijd voor avontuur: Maak je eigen mythische belevenis regiomap 2022-2023 staan nog meer spelen in dit thema.

Aanvullende informatie

Lees 740 keer Laatst aangepast op zondag, 02 oktober 2022 15:10
Log in om reacties te plaatsen