zondag, 24 april 2022 17:16

Labyrint, pac-man, pengo in mythische thema

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Labyrint of doolhof. Leuk spel of diepere betekenis. 

Beschrijving van de activiteit

Het labyrint of het doolhof komen we in verschillende uiteenlopende culturen tegen. In vele sagen en mythen moet de held door een labyrint om het doel te bereiken. Het labyrint symboliseert tevens de zoektocht naar jezelf. In een labyrint komt de held van alles tegen. Er liggen bijzondere voorwerpen of er moeten opdrachten volbracht worden. Chalange  

Met een labyrint kun je een spel mee bedenken.  Je kunt uitgaan van het bordspel "Het betoverende doolhof”, maar ook van de computerspelen “Pac-man, "" Pengo, “God of War” en “Tomb Raider”. Tip: Gebruik de spelfiguren of de objecten uit het welpen- en bever regiospel als items die gezocht kunnen worden. Zo sla je een brug met de andere leeftijdsgroepen die in dit zelfde thema werken.  

Benodigd materiaal

Spel labyrint doolhof evt. in thema aangepast. 

Tips

  • Neem een bestaand spel als uitgangspunt en pas het aan jouw eigen thema aan. Je kunt uitgaan van het bordspel "Het betoverende doolhof”, maar ook van de computerspelen “Pac-man, "" Pengo, “God of War” en “Tomb Raider”.
  • Op verschillende plekken in Nederland kom je labyrinten of doolhoven tegen. Er zijn zeer veel verschillende variaties. Wat is er bij jouw in de buurt ? Kun je deze met je groep bezoeken? Of leg jezelf een doolhof met b.v kisten of strobalen neer? 
  • Wil je meer in dit thema kijk dan in de regiomappen van 2022- 2023
Lees 547 keer Laatst aangepast op woensdag, 04 mei 2022 14:12
Log in om reacties te plaatsen