donderdag, 17 februari 2022 15:11

Flowcharts maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Maak een grappig flowchart over gelijke rechten of milieu, zoals Katinka Polderman dat elke week doet in de Volkskrant. 

Beschrijving van de activiteit

Hoe maak je anderen duidelijk dat bepaalde ontwikkelingen op het gebied van gelijke rechten of milieu meer aandacht verdienen. Wat leidt ertoe dat iemand anders zijn gedrag aanpast en op welke manier kan je de ander laten nadenken vanuit een ander perspectief?

De flowcharts van Katinka Polderman zetten aan tot het nadenken over verschillende thema's. Door gedachtelijnen uit te werken in een stroomdiagram zet ze mensen aan het denken. Een stroomdiagram (ook wel stroomschema of flowchart) is een krachtig middel om processen in kaart te brengen. Er zijn verschillende tools waarmee je flowcharts kan maken Maak een grappig flowchart over gelijke rechten of milieu, zoals Katinka Polderman dat elke week doet in de Volkskrant (gelukkig staan ze ook online).

Bijvoorbeeld:

Na afloop bespreek je elkaars schema's en bepalen jullie welke het meest effectief is en waarom.

Benodigd materiaal

Pen en papier

Lees 710 keer Laatst aangepast op zondag, 20 februari 2022 10:02
Log in om reacties te plaatsen