zondag, 23 januari 2022 15:25

Op zoek naar verbinding in de jungle

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Iedereen en alle pekken in de jungle met elkaar verbinden.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie

Baloe is de grote dieren vriend van de jungle, Hij mocht, niet voor niets, als enige buitenstaander de wolvenvergaderingen op de Raadsrots bijwonen. Ook zorgt hij dat alle dieren en plekken in de jungle met elkaar verbonden worden. Hoe dat precies gaat vind hij moeilijk uit te leggen, daarom heeft hij een spel bedacht.

De activiteit

Kringspel verbondenheid in de jungle. Iedere welp staat voor een dier uit de Jungle. Op de grond liggen alle activiteitngebieden, sommige liggen dicht bij elkaar (ongeveer 2 a 3 welpen kunnen er tussen staan) en andere weer verder van elkaar (ongeveel 6 tot 10 welpen) De welpen moeten met elkaar verbinding zoeken om naar de volgende plek in de jungle te kunnen. Onderweg zijn er opstakels te vinden. Bijvoorbeeld de Kanjerivier en de waingoena rivier die maar op sommige plekken overgestoken kunnen worden maar ook een kloof in de sionie heuvels. Kunnen de welpen zervoor zorgen dat alle plekken in de jungle vebonden worden met welpen?

Baloe legt uit dat het fijn en verstandig is als mensen samen werken want samen kun je meer dan alleen. Tijdens de 2e wereld oorlog bijvoorbeeld waren er mensen (onderandere Joden en Sinti) die uitgesloten weren en op een gegeven moment zelfs gevangen genomen werden en vermoord. Er waten gelukkig mensen die hen hielpen, door ze in hun huis op te nemen en te verstoppen voor de bezetter.

Benodigd materiaal

  • Krijt of iets dergelijjks om de plekken in de jungle aan tegeven
  • Kaartjes die alle inwoners van de jungle voorstellen
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 16 Vrede, veiligheid en rechtvaardigheid.
Lees 668 keer Laatst aangepast op zondag, 17 april 2022 10:59
Log in om reacties te plaatsen