zondag, 07 november 2021 12:28

11 Hotsjietonia Huisjes

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Maak het dorp van Hotsjietonia na met 11 ijzige huisjes van klei.

Beschrijving van de activiteit

Thema Bevers

Keet Kleur komt helemaal geïnspireerd en vrolijk binnenlopen en vertelt aan de Bevers dat ze onderweg hiernaar toe zoveel mooie winterse dingen is tegengekomen! De wegen, de sloten, de bomen en natuurlijk ook de huizen! Die zien er nu allemaal zo gezellig en besneeuwd uit. Wist je dat er tijdens de 11 steden tocht door allemaal schaatsers langs 11 steden geschaatst wordt? Deze wil Keet Kleur met de Bevers namaken met klei.

Het spel

Vooraf zorgt de leiding ervoor dat de tafels handig opgesteld staan en bijvoorbeeld met knutselzijl of met vuilniszakken beschermd zijn tegen het vies worden. Bij dit spel mag je lekker met je handen kleien en dus lekker vies worden. De bevers stropen hun mouwen op en gaan aan de slag! Ze hebben allemaal materialen waarmee ze de klei kunnen versieren en kijken naar het voorbeeld.

Laat de huisjes een week drogen zodat ze dan veilig mee naar huis genomen kunnen worden.

Benodigd materiaal

 • Klei
 • Lepeltjes, stokjes, vormpjes, satéprikkers, ect.
 • Poedersneeuw
 • Water en zeep
 • Knutselzijl of vuilniszakken
 • Printjes van winterhuisjes
 • Eventueel extra winterse versierseltjes zoals plaksterretjes en glitters
 • Een vooraf gemaakt voorbeeld huisje (het huis van Keet Kleur natuurlijk ?)

Veiligheid

Kies voor klei die niet giftig is, zodat er geen risico is dat dit ingenomen wordt.

Tips

 • Voor Bevers is het best nog wel uitdagend om aan de hand van een plaatje te kleien. Voor hen is het wat meer gewoon lekker kleien.
 • Welpen kunnen proberen om het huisje hol te maken zodat er zelfs een waxine lichtje in past.
 • Daag de snelle knutselaars uit om nog meer details te voegen, zodat iedereen ongeveer even lang bezig is.
Lees 1238 keer Laatst aangepast op zaterdag, 25 december 2021 21:59
Log in om reacties te plaatsen