donderdag, 16 september 2021 23:33

Stellingenspel: spelenderwijs omgaan met alcohol en drug

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

  • Bewustwording van waarden en normen van de groepsleden;
  • Moeilijke situaties en onderwerpen bespreekbaar maken;
  • Ieder groepslid een kans geven om een eigen mening te hebben;
  • Een aanzet maken tot het komen van afspraken met elkaar.

Beschrijving van de activiteit

Met dit uitgewerkt stellingenspel over alcohol en drugs kun je moeilijke onderwerpen bespreekbaar maken. Jouw Scoutinggroep gaat anders met dingen om dan de Scoutinggroep bij jouw in de buurt. In de ene groep is het heel normaal dat er gezellig een biertje gedronken wordt als je bij elkaar bent. In de andere groep gebeurt dit alleen tijdens een feest. Daarmee geef je een eigen kleur aan je groep. Ook binnen je groep zijn er verschillen. Soms is het moeilijk om met de verschillen om te gaan en goede afspreken te maken. Om jullie daarbij te helpen is dit spel gemaakt.

In het spel zitten herkenbare Scouting-situaties die te maken hebben met alcohol, roken en drugs. Er zijn ook een aantal algemenere situaties in het spel verwerkt. Uiteindelijk heeft het allemaal te maken met hoe je met elkaar omgaat en wat je belangrijk vindt. Als je het daar op een goede manier met elkaar over kan hebben, kan je ook tot afspraken komen.

Behalve het spel vind je ook tips waar je meer achtergrondinformatie over de werking en gevolgen van het gebruik van alcohol, drugs en roken. Ook vindt je verwijzingen naar deskundige instanties die je kan inschakelen of waar je materiaal kan vragen. Scouting Nederland heeft een protocol opgesteld over het gebruik van alcohol en drugs. Dit protocol is ook toegevoegd.

Benodigd materiaal

  • Rond spelbord met 6 vlakken (taartpunten) met een nummer;
  • 6 stapels kaartjes met stellingen, elk onderwerp een andere kleur;
  • 1 dobbelsteen
  • Volledige speluitleg

Tips

  • Als je de kaartjes lamineerd heb je de eerste keer veel werk en daarna nog jaren pezier van.
  • Dit is een leuk discussiespel met leiding en bestuur.
Lees 738 keer Laatst aangepast op vrijdag, 17 september 2021 10:26
Log in om reacties te plaatsen