maandag, 31 augustus 2015 02:00

It takes 2 to tango

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Dit is weer eens wat anders als stoelendans! Een leuk spelletje voor tijdens een beverdisco.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie

Het is Koningsdag en dus groot feest in Hotsjietonia. Er is een beverdisco en de muziek staat lekker hard. Het is tango-muziek, weet Fleur Kleur te vertellen. De tango is een dans uit Argentinie, het land waar Koningin Maxima vandaan komt. Fleur roept Professor Plof erbij om het voor te doen. Na een rondje dansen wil Stuiter ook wel mee doen. Fleur kijkt een beetje bedenkelijk; eigenlijk hoor je de tango met z'n tweeën te dansen. Maar Professor Plof ziet geen bezwaar; we kunnen toch best met z'n drieën dansen? Of met de hele groep? En waarom ook niet... bij de bevers doen we immers alles samen.

Het spel

De bevers dansen vrij op de muziek. Als de muziek stopt, roept een van de leiding: It takes two to tango/de tango dans je met zijn tweeën! Alle bevers zoeken een maatje op zodat ze nu in paren dansen. Al de muziek weer stopt roept de leiding hetzelfde zinnetje, maar dan met een ander aantal. Zijn er niet genoeg kinderen over om een dansgroepje mee te vormen? Dan ben je af en moet je een ronde aan de kant (ook als een groepje te groot of te klein is moet het hele groepje aan de kant). De volgende rond mogen ze weer meedoen.

Voorbereidingstijd

10 minuten om een muziekinstallatie klaar te zetten.

Benodigd materiaal

  • Muziekinstallatie met muziek

Tips

  • Probeer dat het zo uit komt dat steeds net 1 of 2 kinderen af zijn, zodat niet ineens de halve groep uit het spel is.
Lees 2535 keer Laatst aangepast op zaterdag, 23 maart 2019 20:45
Log in om reacties te plaatsen