zondag, 31 januari 2021 10:52

Groeien groentes in de winter?

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Groentes zien groeien.

Beschrijving van de activiteit

Ikke is bij de Talaab poel en bereid zich voor op de lente. Mowgli en Shanti snappen er niks van: Het is toch winter? De bomen zijn nog kaal en er bloeien nog haast geen bloemen. Ikke verteld dat toch echt het nieuwe jaar begonnen is. De dieren en planten hebben geen kalender toch weten ze dat het straks lente wordt.

De donkerste tijd van het jaar is voorbij. Elke dag is het iets langer licht. Als je ’s middags naar buiten gaat is dat echt al te merken. Je ziet groene sprietjes boven de grond en soms fluit er al een vogel. Let er maar eens op.

Voor de planten wordt het tijd om te gaan groeien. Om te groeien heb jij eten en drinken nodig. Ook planten hebben eten en drinken nodig om te groeien. Voor het eerste begin van het groeien hebben planten reserve eten in hun knollen en zaden.

Opdracht 1: Wortels laten groeien

In deze tijd van het jaar zie je bij de groenteman of de supermarkt winterwortels liggen. Snij voorzichtig een schijf van ongeveer 3 cm af van de bovenkant van de wortel en leg hem op een bord. Zet het bord op een lichte plek. Doe er wat water bij en zorg dat de schijf niet uitdroogt. Al na een paar dagen groeit er fris groen blad aan. Het blad groeit doordat er nog voedingstoffen in het schijfje zitten en door het water dat jij het eilandje geeft. Ook met een schijfje van de bovenkant van een verse rode biet of een knolselderij kan je groei-eilandjes maken.

Opdracht 2: Meten maar

Meet om de paar dagen hoeveel het eilandje groeit! Heb je een konijn of cavia dan kan je deze de nieuwe blaadjes te eten geven.

Benodigd materiaal

  • Verse knolgroente zoals: winterwortel, knolselderij of verse rode biet
  • Schilmesje
  • Bord
  • Liniaal

Veiligheid

Bij jonge kinderen voorzichtig laten zijn met snijden.

Lees 728 keer Laatst aangepast op zondag, 31 januari 2021 12:50
Log in om reacties te plaatsen