maandag, 31 augustus 2015 02:00

De geheimen van Anansi bij professor Plof

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

In de doos voor Rozemarijn en Professor Plof zit een witte lap stof. “dat lijkt wel een vitrage”, zegt Rozemarijn, “Wat moeten we daar nu mee?”. Sterre en Steven zien het ook. “Dat is een klamboe!”, roepen ze een koor. Steven legt uit dat een klamboe een soort anti-muggennet is. Die hang je boven je bed. In Ghana kan je van een muggenbeet behoorlijk ziek worden, Malaria noemen ze dat. Van een Nederlandse mug wordt je gelukkig niet zo ziek. Je krijgt hooguit last van een beetje jeuk.

Beschrijving van de activiteit

1. Muggenmepper van stroopwafels

Professor Plof houdt niet zo van muggen. Ze zoemen de hele avond maar rond zijn hoofd en houden hem wakker. De klamboe van Anansi heeft hem op een idee gebracht. Hij gaat zelf een muggenmepper bouwen. Doordat hij vanwege een mug vannacht niet goed heeft geslapen is hij een beetje verstrooid. Hij heeft het boodschappenbriefje van Rozemarijn meegenomen in plaats van zijn eigen briefje. Nu is hij met de verkeerde dingen thuis gekomen. Toch weet hij samen met Rozemarijn een muggenmepper te bouwen, maar of deze nu echt werkt……

Steek een satéstokje aan de zijkant van de stroopwafel. Als je de stroopwafel van te voren even warm maakt, gaat dat wat makkelijker. Wikkel de dropveter of aardbeiveter om het satéstokje. Het geheel begint al een beetje op een vliegenmepper te lijken. Scheidt in een kom het eiwit van het eigeel. Klop het eiwit samen met de poedersuiker stijf. je hebt nu glazuur gemaakt. (Een leuk klusje voor de bevers). Met het glazuur plak je de snoepjes op de stroopwafel. Het resultaat is Rozemarijn’s muggenmepper en die is maar voor één ding goed….

2. Hoe proeft Ghana?

Rozemarijn is uiteraard reuze benieuwd naar wat ze allemaal in Ghana eten. Van Noa heeft ze boek geleend met allerlei recepten en samen met Sterre is ze naar een speciale winkel gegaan om de ingrediënten te kopen. Op een grote tafel heeft Rozemarijn de ingrediënten uitgestald. Ze is erg benieuwd wat de bevers ervan vinden.

Bovenstaande ingrediënten vindt je min of meer in de Ghanese keuken. Blinddoek de bevers. Laat ze het ingrediënt voelen, proeven en eraan ruiken. Herkennen ze de ingrediënten? Welke ingrediënten herkennen ze? Welk van de ingrediënten vinden ze het lekkerst? (Let op met pinda’s. Sommige mensen zijn hier allergisch voor).

3. Noa's Koele Hulp

Het is een warme dag en iedereen heeft wel behoorlijk dorst gekregen van dat zoeken naar Anansi. Noa heeft met wat ingrediënten die Rozemarijn in de Afrikaanse winkel heeft gekocht een heerlijk koel drankje gemaakt. Een drankje zonder hapje kan natuurlijk niet, maar Noa heeft geen tijd meer om ook nog eens een lekker snackje te maken. Gelukkig kunnen de bevers haar wel helpen.

(Deze activiteit is uitermate geschikt voor de limonadepost. Even lekker tot rust komen met een Ghanees drankje en een Ghanees snackje.)

De bereiding van het snackje (Avocado Balls) doe je samen met de bevers. Druk het avocadovlees fijn met een vork. Voeg de worteltjes, samen met de uitjes en de knoflook toe aan de avocadopuree. Voeg het citroensap, het paprikapoeder en wat zout toe. Vorm met behulp van twee lepeltjes kleine balletjes van het avocadomengsel en leg ze elk op een slablaadje.

Bereiding van het drankje

Laat de bevers eerst een beetje van de sapjes en het fruit proeven. Welke vinden ze het lekkerst? Van de ingrediënten die ze het lekkerst vinden kunnen hun eigen drankje samenstellen. Als je de sapjes in een jerrycan met een kraantje doet (of een thermosfles met een drukpompje) kunnen de bevers het zelf tappen. Vergeet op (hele) warme dagen de ijsklontjes niet!

4. Wie is gevaarlijker?

Rebbel heeft een leuke uitdaging voor de bevers. Ze heeft een groot aantal plaatjes van diverse dieren die je in Ghana kunt vinden. Sommige zijn erg wild en kunnen daarom gevaarlijk zijn. In Nederland kan je ze in de dierentuin zien, maar in Ghana lopen ze gewoon los rond! Andere zijn gewoon heel erg lief. Ze laat de bevers de plaatjes rangschikken van gevaarlijk naar heel gevaarlijk. De bevers moeten wel uitleggen waarom zij het ene beest gevaarlijker vinden dan het andere.

Voorbereidingstijd

Ongeveer een half uur voor het halen van de materialen en deze klaar te zetten.

Benodigd materiaal

1. Muggenmepper van stroopwafels

 • Stroopwafels
 • Satéstokjes
 • Dropveters/aardbeiveters
 • Snoepjes die op vliegjes lijken
 • Eieren
 • Poedersuiker

2. Hoe proeft Ghana?

 • Cacaopoeder
 • Pinda’s (ongezouten) of Pindakaas
 • Bananenchips
 • Tomatenpuree
 • Rode ui
 • Zoete aardappel (Yam)
 • Bouillonblokje

3. Noa's Koele Hulp

Voor het drankje
 • IJsklontjes
 • Ananas (vers of uit blik)
 • Sinaasapples
 • Ananassap
 • Sinaasappelsap
 • Kokoswater
 • Jerrycan(s) met kraantje of thermosflessen met een drukpompje
Voor het snackje (6 personen)
 • 3 avocado’s
 • 3 geraspte worteltjes
 • 2 uien
 • 1 teentje knoflook
 • 2 eetlepels citroensap
 • 1 theelepel paprikapoeder
 • 1 krop sla
 • lepeltjes

4. Wie is gevaarlijker?

Plaatjes van
 • Een haai
 • Een spin
 • Een geit
 • Een krokodil
 • Een nijlpaard
 • Een olifant
 • Een kip
 • Een slang
 • Een muisje
 • Een hond
 • Een kat

Tips

Voor andere activiteiten met als thema Ghana / Anansi kijk op Ghana opkomst.

Lees 2918 keer Laatst aangepast op donderdag, 21 maart 2019 23:07
Log in om reacties te plaatsen