woensdag, 30 september 2020 12:37

Escape de jungle

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Een inscape room voor welpen met jungle boek als thema.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Op het moment dat Mowgli en Shanti aankomen lopen is Baloe op de Khaali Jagah - vlakte bezig met een kist. Op die kist zit een slot. Mowgli en Shanti willen natuurlijk weten wat er zo waardevol is dat er een slot op de kist moet. Baloe verteld dat hij met Akela en Bagheera heeft overlegd dat de geheimen van de Jungle bewaard moeten blijven voor Shere Khan en alleen echte welpen deze kist met de code kunnen openen.

Shanti vraagt zich af of zij ook de kisten weet te openen voordat Shere Khan er aan komt. Mowgli wil haar natuurlijk graag helpen. Maar Baloe weet het nog niet. Hij waarschuwt: de puzzel is heel moeilijk en er staat niet alleen op de Khaali Jagah - vlakte maar ook op andere plekken in de jungle. Mowgli en shanti gaan natuurlijk de uitdaging aan!

Het spel

Hang bij elk activiteitengebied een envelop met daarin de puzzel van dat activiteitengebied. Bij meerdere nesten voor elk nest een envelop in eigen kleur. De nesten lossen in eigen tempo de puzzels op, als ze denken het antwoord te weten laten ze het antwoord controleren bij Baloe, Akela of Bagheera. Als het antwoord juist is krijgen ze een getal en mogen ze door naar het volgende activiteitengebied gaan om daar te puzzelen. Als de welpen alle puzzels goed hebben opgelost mogen ze de getallen optellen en kunnen ze de kist openen.

De raadsrots

Bij de raadsrots staat er op het papiertje in de envelop een raadsel over een familie:

Elke welp komt uit een familie, ook een wolven horde bestaat uit een grote familie.

 • Als wolf A de vader is van wolf C.
 • Wolf D de zoon is van Wolf B.
 • Wolf E is de broer van wolf A.
 • Wolf C is de zus van wolf D.

Wat is wolf B dan van wolf E?

(A = man, B = vrouw, C = vrouw, D = man, E = man)

Antwoord: Wolf B is de schoonzus van wolf E

Het wolvenhol

Bij het wolvenhol staat er op het papiertje in de envelop een afbeelding van een fruitmachine. De welpen moeten puzzelen welke fruitsoorten er op de fruitmachine te zien zijn.

De fruitmachine

 • ? zit er wel in maar niet op de juiste plek
 • ! zit er wel in en en op de juiste plek
Appel Peer Banaan Ananas  ??
Banaan Appel Aardbei Citroen !??
Appel Citroen Peer Banaan ???
Annanas Aardbei Citroen Appel !!
! ! ! !  

Antwoord

 • Als je het fruit op de eerste rij vergelijkt met het fruit op de derde rij, dan zie je dat 1 fruitsoort anders is, namelijk ananas is citroen geworden. En in plaats van 2 fruitsoorten goed (maar niet op de juiste plek) zijn het er opeens 3 goed. Dus conclusie: ananas zit er niet in, citroen wel.
 • Op de vierde rij zijn er 2 fruitsoorten goed. De ene is citroen, dat weten we, ananans kan het niet zijn. De 2e juiste fruit is dus aardbei of appel, dit aangezien er 4 fruitsoorten van de 6 gebruikt moeten worden. Zijn dus peer en banaan allebei goed. We hebben dan nu: citroen, banaan en peer.
 • Citroen moet dus op de 3e plek
 • In de eerste zien we banaan en peer die er beide inmoeten. Dus kan appel er niet in zitten en dus hebben we 4 kleuren: banaan, citroen, aardbei en peer.
 • Aardbei is in de vierde rij goed. Aangezien in de tweede rij, citroen en aardbei niet op de juiste plek staan, moet banaan daar op de juiste plaats staan.
 • Dus dan word de volgord: banaan, aardbei, citroen, peer

De Khaali Jagah - vlakte

Los deze rebus op:

https://kids.flevoland.to/puzzel/images/rebus/sport-rebus.gif

Antwoord: aanval is de beste verdediging

De Nishaani-plaats: uitdagende scoutingtechnieken

 .--- ..- .-.. .-.. .. . / --.. .. .--- -. / . .-. --. / --. --- . -.. / -... . --.. .. --. / -- . - / .--. ..- --.. --.. . .-.. . -. --..-- / --. .-. --- . - .--- . ... / -... .- .-.. --- .

Antwoord: Jullie zijn erg goed bezig met puzzelen, groetjes baloe

Haveli – het mensendorp: samenleving

In een huis in Haveli hangen in 3  verschillende ruimtes gloeilampen. In de hal zitten de lichtschakelaars die de dire lampen aan en uit zetten. Je mag in elke kamer 1 keer kijken. Hoe kom je er achter welke schakelaar bij welke ruimte hoort?

Antwoord: schakelaar van lamp 1 zet je om en laat die een tijdje branden. Daarna zet je die lamp uit en doe je lamp 2 aan. Je loopt nu de kamers binnen: lamp uit maar warme lamp is schakelaar 1, brandende lamp is schakelaar 2, lamp uit en koude lamp is schakelaar 3.

De ruïne Emaarate

Welke gerechten horen bij de volgende landen?

Gerechten (in plaatjes): 1. Braadworst, 2. high tea, 3. stokbrood, 4 paella: 5 pizza, 6 feta

Landen (in vlaggen): A: Griekenland, B: Frankrijk, C: Italië, D: Duisland, E: Spanje, F: Engeland

Antwoord: 1D, 2F, 3B, 4E, 5C, 6A

De Talaab-poel

Het baasje van Bobo heeft vier honden: Fafa, Fefe, Fifi en ...?

Antwoord: Bobo

De Guhagrotten

Maak deze puzzel

puzzel goochelaar 16 stuks kleurplaat kleurprent tekening 01V

Benodigd materiaal

 • 1 kist met slot
 • 1 traktatie voor het snelste nest
 • 8 enveloppen voor elk nest in kleur van het nest
 • 1 pen of potlood per nest
 • 1 vel papier per nest voor aantekeningen
 • Alle puzzels afgedrukt in aantal van de nesten
 • Morse decoder

Tips

 • Plaats de activiteitengebieden ruim uit elkaar zodat elk nest makkelijk kan puzzelen zonder inluisteren.
 • Bij het vertellen van de oplossing aan baloe kan er drukte ontstaan. zorg dat de wachtende groepjes afstand houden.

Aanvullende informatie

Lees 4691 keer Laatst aangepast op woensdag, 29 juni 2022 23:53
Log in om reacties te plaatsen