Terug

Werken met Nesten

Binnen de speltak welpen wordt er gewerkt met nesten. Deze term verwijst naar het Jungleboek van Rudyard Kipling, waar de welpen ook in nesten samenleven.

Een nest bestaat uit ongeveer zes welpen van verschillende leeftijden. Binnen een nest hebben twee welpen een speciale taak: de gids en de helper. Het werken met nesten heeft vaak een praktische inslag, maar intussen geeft het de welpen ook eigen verantwoordelijkheid en worden ze gestimuleerd zelfstandig samen te werken. Wil je meer weten over hoe je nesten kunt inzetten in je speltak of waar je aan moet denken bij het selecteren van een gids en helper? Download dan de toelichting over het werken met nesten, gidsen en helpers.

Zie voor meer informatie https://www.scouting.nl/scoutingspel/welpen/werken-met-nesten