maandag, 31 augustus 2015 02:00

Smijt je erin!

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bij de start van een nieuw scoutingjaar verwelkom je weer wat nieuwe gezichten in je leidinggroep. Om elkaar een beetje beter te leren kennen, bezorgen we je een dartsspel. Haal je dartspijltjes te voorschijn en prik al die leuke ideeën en dromen vast!

Beschrijving van de activiteit

Dit spel bevat vier categorieën om even bij stil te staan.

 1. Kennismaking met elkaar
 2. Verwachtingen van iedereen
 3. Praktische zaken die je moet laten weten aan elkaar
 4. Leuke doeopdrachten om het praten wat te doorbreken

Je vindt hierbij een spelbord en bij elke categorie een hele waslijst met aanzetten om een gesprek op gang te brengen en leuke opdrachten om tussendoor te spelen. De lijst met aanzetten voor een kort spel is redelijk uitgebreid. Probeer een goede selectie te maken voor jouw leidinggroep. 

Dit spel dient als eerste instap en als manier om elkaar als leidinggroep een beetje beter te leren kennen. Gevoelige onderwerpen en vragen die voor verhitte discussies kunnen zorgen, schrap je daarom beter uit je lijstje.

Spelverloop

Iedereen geeft om beurten zijn of haar beste shot. De speler die gegooid heeft, krijgt een opdracht die bij het vakje hoort waar het pijltje in terechtgekomen is.

 • Kennismaking (rood): de speler die gegooid heeft, voert de kennismakingsopdracht uit.
 • Verwachtingen (oranje): iedereen noteert zijn/haar antwoord op de vraag op een kaartje en stopt dat in een envelop met zijn of haar naam op. De antwoorden worden in grote groep besproken en de enveloppen worden weggeborgen. Na een half jaar worden de kaartjes opnieuw bekeken en wordt er gepeild of de verwachtingen uitgekomen zijn.
 • Praktische zaken (blauw): de leid(st)er die gegooid heeft, geeft een antwoord op de vraag, de rest mag er daarna op inpikken. Je stelt best iemand aan als moderator (groepsbegeleid(st)er, groepsvoorzitter, altijd iemand anders, ...)
 • Spel (groen): speel het spelletje!

Voorbereidingstijd

 • Vouw de roos open en plak ze ergens vast op een ondergrond die een pijltje kan verdragen: een kurkbord of een houten plaat kunnen perfect dienst doen.
 • Dartbord ophangen en pijltjes pakken.
 • Kaartjes uitprinten (eventueel lamineren voor volgend jaar / andere speltak)
 • Roos uitprinten en op dartbord hangen.

Benodigd materiaal

Tips

Als je de kaartjes aanpast kun je het spel ook goed spelen op ploeg niveau.

Bron

Met dank aan: Chiro 

Lees 1339 keer Laatst aangepast op zaterdag, 06 april 2019 01:54
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

Identiteit

Duur

30 min - 1 uur

Groepsgrootte

1-8 personen8-15 personen

Leeftijdsgroep

15-18 explorers18-21 roverscoutskader

Locatie

BinnenRondom het clubhuis