zaterdag, 14 maart 2020 11:10

USB: Urban Scout Battle

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

USB is een activiteit / evenement gericht op het uitvoeren en inleveren van scouting gelinkte opdrachten die zich richt op het gebruik van moderne technologie in samenwerking met algemene scoutingvaardigheden, om leuke en uitdagende taken op te lossen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie Bevers

Op het dorpsplein is het rustig, iedereen in Hotsjietonia zit achter de computter. Noa heeft namelijk veel gave opdrachten en vragen bedacht die via de computter opgezocht, uitgevoerd en ingestuurd moeten woden naar Noa. Daarvoor heeft ze aan alle inwoners van Hotsjietonia gedacht waardoor iedereen nu druk bezig is met de leuke opdrachten. Ook heeft Noa er een leuke naam aan gegeven: USB (Urban Scout Battle).

Thema introductie Welpen

Bij de Guhagrotten is het rustig, iedereen in de jungle zit achter de computter. Raksha heeft namelijk veel gave opdrachten en vragen bedacht die via de computter opgezocht, uitgevoerd en ingestuurd moeten woden naar Raksha. Daarvoor heeft ze aan alle inwoners van denJungle gedacht waardoor iedereen nu druk bezig is met de leuke opdrachten. Ook heeft Raksha er een leuke naam aan gegeven: USB (Urban Scout Battle).

Het spel

Zoek contact met elkaar via skype of een andere social media kanaal, met als thema Urban scout battle. Tijdens het uitvoeren van de Urban Scout Battle krijgen jeugleden uiteenlopende opdrachten die moeten worden opgelost. Sommige opdrachten moeten zo snel mogelijk worden opgelost, terwijl andere opdrachten de beste kwaliteit vereisen. Ook zijn er vragen die opgezocht moeten worden. Er moet ook bijzondere aandacht worden besteed worden aan het behalen van de records.

De apenstaart

De "apen staart" is een creatieve opdracht die de hele opkomst doorgaat. Deze opdracht is ook doorgaans veeleisender dan de taken die in de loop van de opkomst worden uitgevoerd. Het is toegestaan ​​om de ploeg te verdelen, bijvoorbeeld half werk aan de "apenstaart", terwijl de rest werkt aan de verschillende taken die gevraagd worden.

De deelnemers aan de Urban Scout Battle krijgen doorgaans de opdrachten digitaal te horen via skipe De taken kunnen echter ook per Whatsapp of email worden verstuurd. In de opdrachtomschrijving staat vermeld waar en hoe de opdrachten worden ingeleverd.

Voor elke opdracht wordt vooraf aangegeven hoelang de taak open is. De sluitingstijd geeft aan wanneer de betreffende opdracht uiterlijk moet worden ingeleverd. In sommige gevallen kan een taak na sluitingstijd worden ingeleverd, maar dit heeft gevolgen voor het aantal punten dat aan uw oplossing kan worden toegekend. Als algemene regel geldt dat voor elke minuut dat een opdracht te laat wordt ingeleverd, 1 punt wordt afgetrokken. Het is echter niet mogelijk om negatieve punten te krijgen voor een geleverde oplossing; Als u bijvoorbeeld een taak oplost tot 4 punten, maar deze 5 minuten te laat inlevert, krijgt u eenvoudigweg 0 punten voor de taak. Daarom kan het doorgaans betalen om op tijd te leveren, zelfs als een taak niet volledig is voltooid. Vaak is het niet mogelijk om een ​​taak meer dan een half uur na sluitingstijd van de taak in te dienen.

Alle opdrachten moeten binnen 5 minuten na het einde van de race worden ingediend om in de beoordeling te worden opgenomen.

Na de digi opkomst

Wanneer de USB eindigt kun je de winnaars op Facebook-pagina bekendmaken, die allemaal worden aangemoedigd om te "liken".

Mogelijke opdrachten Bevers

 • Bas Bos wil graag weten welke bomen er bij jou in de straat staan
 • Noa wil graag dat je de tetris opdracht doet met de spullen die je mee naar logeerweekend neemt
 • Maak voor Keet Kleur een tekening / kleurplaat van Hotsjietonia of maak een kijk doos
 • Fleur Kleur heeft de apenstaart (creatieve lange opdracht) Maak een draken masker zoals gebruikt wordt bij chinees nieuwjaar en maak er een dans mee.
 • Rebbel houdt van dieren: ga daarom naar buiten en maak een foto van een dier en vertel welk dier dit is.
 • Professor Plof wil graag weten of er thuis ook een EHBO koffer is en of je weet wat er in zit.
 • Sterre Stroom wil graag weten waar je naar vakantie bent geweest, laat een vakantie foto zien waar je leuke herinneringen aan hebt
 • Steven Stroom wil graag een speutocht doen. Maak een speurtocht door je eigen huis
 • Rozemarijn vraagt wat er in de koelkast staat en wat je daarvan lekker en minder lekker vind
 • Stanley Stekker. Maak een filmpje waarin je laat zien dat je kunt vlechten of je veters kunt strikken.

Mogelijke opdrachten welpen

 • De raadsrots: trek je uniform aan, een zing het welpen openingslied bij de vlag
 • Het wolvenhol: doe het proefje zwemmende peper, maak hier een filmpje van en vertel hierbij wat de vergelijking kan zijn tusen dit proefje en bacteriën in combinatie met handen wassen
 • De Khaali Jagah-vlakte: maak een kettingreactie / dominospel en zet hem (op beeld) in werking
 • De Nishaani-plaats: Maak een vriendschapsbandje in de kleuren van je groep. Maak een foto van dit armbandje om je pols
 • Haveli – het mensendorp: Schrijf een kaartje naar een familielid of leiding en doe deze op de post (maak een foto van dat je hem in de brievenbus gooit)
 • De ruïne Emaarate: Laat een souvenier / foto van vakantie zien en vertel er wat over
 • De Talaab-poel: zoek een dier rondom je huis en zet die op de foto (huisdieren zijn uitgesloten)
 • De Guhagrotten: maak schaduw dieren op de muur en deel de foto hiervan
 • De raadsrots: maak een tetris foto van wat je mee neemt op kamp. Natuurlijk sta je er zelf ook op want jezelf vergeten kan natuurlijk niet
 • Het wolvenhol: bacterien zitten ook aan geld. Maak het muntgeld in huis schoon
 • De Khaali Jagah-vlakte: beantwoord de vragen van de scouting quiz
 • De Nishaani-plaats: vertaal een stuk in / uit het Jungle alfabet
 • Haveli – het mensendorp: laat zien dat je je naam in gebarentaal kunt zeggen
 • De ruïne Emaarate: verkleed je als iemand die uit een anderland komt
 • De Talaab-poel: er groeit van alles buiten. zoek uit wat het is en maak daar een foto van of presenteer een weerbericht
 • De Guhagrotten: Kleur een kleurplaat van de bewoners van de Jungle zo mooi mogelijk

Mogelijke opdrachten scouts en ouder variant 1

 • Begin opdracht: hijs de vlag in vol uniform en zeg de scouting wet op. je levert een filmpje in
 • 2e opdracht: maak een persoonlijk logo die in elke vervolg opdracht te zien moet zijn. de levert een foto in
 • Maak een Tetris foto van jou met je kamp spullen.
 • Maak een mini pionier object. je levert een foto in
 • Beantwoord deze vraag in Semafoor: .-- .. . / .. ... / -.. . / --- .--. .-. .. -.-. .... - . .-. / ...- .- -. / ... -.-. --- ..- - .. -. --. ..--.. Je levert een filmpje in
 • Maak een stop motion film ter promotie van je groep. filmpje mag niet anger duren dan 1 minuut
 • Ontwerp en maak een hangbrug van hout en touw. Niets meer dan dat. De overspanning moet minimaal drie meterzijn.
 • Kook een gerechtje uit een ander land en zet deze op zo'n manier op de foto dat het in een kookboek kan.
 • Maak een handenwas instructie. maak hier een foto van.
 • Heb je thuis een flink gevulde boekenkast of is de bieb tot laat open? Dat is mooi! Jullie gaan een Bookface foto maken. Daarbij vervang je je eigen gezicht voor een foto van een gezicht op een boek.
 • Neem deel aan een Kahoot quiz.
 • Maak een wereldreis in kleding.
 • Maak een kettingreactie.
 • Knoop een dasring.
 • Iedereen kent de witte busjes die eigenlijk helemaal niet meer wit zijn. Maar die zijn eigenlijk heel handig om creatief mee aan de slag te gaan. Teken op de zij- of achterkant van een wit busje over de gehele breedte en hoogte een herkenbaar beroemd gebouw. zet deze op de foto
 • Beantwoord een vragenlijst.
 • Was een auto grondig. zowel van binnen als van buiten.
 • Bouw een vlieger en laat deze op.
 • Shampoofles: Je haren wassen zonder douche kan een uitdaging zijn. Want je hooft past meestal niet goed onder de kraan van de wastafel. Deze jongeman heeft daar iets creatiefs op bedacht. Doe dat na en film het wassen van de haren in werking. Het filmpje mag maximaal 30 seconde lang zijn.Je moet een kort filmpje inleveren.
 • Je bent zelf een paard  Het is een compleet nieuwe invulling vanpaardensport. Doe een stukje paardensport op deze manier. Je mag gaan voor dessuur en/of cross-country. Het iseen serieuze sport dus kijk er serieus bij en ga voor een goed kostuum en een mooi stokpaardje.Je moet een kort filmpje inleveren.
 • Foto door een brilJullie zijn de hele avond al foto's aan het maken. Maar bij deze opdracht gaat het pas echt om de foto. Maak een foto als deze. Het beeld wat je door het brilglas heen ziet is scherp, alles daaromheen is out-of-focus. Zorg dat het een mooie foto is die zo in een fotolijstje kan. Vergeet je persoonlijke logo niet! Je moet een foto inleveren.
 • Boekgedicht We gaan een gedicht maken. Gebruik de titels op de kaft/rug van boeken om dat gedicht te maken. Leg ze zo op ennaast elkaar dat het gedicht te lezen is. Zorg voor een gedicht van tenminste 8 boeken. Maak een foto van het resultaat.Je moet een foto inleveren.

Mogelijke opdrachten scouts en ouder variant 2

Maak van de volgende onderwerpen shelfie kwartet: 4 verschillende foto's waar jij alleen of met je groepje opstaat

 • 4 verschillende boomsoorten
 • 4 verschillende diersoorten
 • 4 verschillende knopen
 • 4 verschillende soorten sjorringen
 • 4 verschillende soorten navigatie systemen
 • 4 verschillende communicatie middelen
 • 4 gebouwen met verschillende funkties
 • 4 verschillende transportmiddelen
 • 4 verschillende speeltoestellen
 • 4 verschillende kunstwerken
 • 4 verschillende monumenten
 • 4 vershillende straatnaam bordjes met 'weg er in
 • enzovoort

Benodigd materiaal

 • Opdrachten
 • Leden op het clubhuis of thuis achter de pc
 • Telefoon met foto / film functie

Tips

 • Bij metname jongere speltakken hebben hulp nodig om te filmen / fotograferen thuis kan dat ouders of oudere breoers / zussen zijn. Bij de JOTA is dat de leiding
 • Je kunt ookm oude Iscout opdrachten hiervoor gebruiken. Vooral als je in teams speelt

Aanvullende informatie

Lees 2919 keer Laatst aangepast op zondag, 19 maart 2023 15:30
Log in om reacties te plaatsen