maandag, 31 augustus 2015 02:00

Olifanten marcheren

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Samen aan het einde van het parcours zien te komen.

Beschrijving van de activiteit

De hele olifantenkudde verplaatst zich en voorop loopt Hathi. Hij geeft commando's. Wanneer de kudde zich verplaatst wil Hathi dat alle olifanten netjes achter elkaar blijven lopen.en precies zijn commando's opvolgen.

Het spel is gebasseerd op Lemmingen (computerspelletje). Verdeel de horde in twee groepjes. Elke groep heeft een "Hathi" (degene die commando's geeft), de rest van de groep is olifant. De olifanten doen alleen maar wat hun Hathi zegt. Het doel is om aan het einde van het parcours te komen. Olifanten doen niets uit zichzelf. Voor alles hebben ze een opdracht nodig behalve vooruit lopen. Als een olifant tegen een muur aan loopt draait hij zich om en loopt hij weer terug waar hij vandaan komt. Olifanten reageren wel erg goed op comando's.

Basis:

  • Linksaf: tik op de linkerschouder.
  • Rechtsaf: tik op de rechterschouder.
  • Stilstaan of weer beginnen: tik op het hoofd.

Om het moelijker te maken kun je obstakels gebruiken.

Bijvoorbeeld:

  • Een dichte deur. Met een tik op de vingers kan een olifant de deur openen.
  • Een verhoging, dan moet een olifant over een opstapje. Voorwerp wordt gebruikt door bijvoorbeeld een tik op de rug.

Het doel is om als eerste je nest door het parcours te leiden.

Benodigd materiaal

  • Spullen om een parcours uit te zetten.
  • "Gereedschap" van de olifanten.

Tips

  • Maak de op/afstapjes niet te groot.
  • Je kan dit spel ook per nest doen maar ook als 1 grote groep.
  • Oefen het spel eerst een keertje om de welpen aan de commano's te laten wennen.
Lees 2732 keer Laatst aangepast op vrijdag, 11 december 2020 17:56
Log in om reacties te plaatsen