maandag, 03 februari 2020 16:40

Levende bol wol in de knoop

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Dit is een spel wat de meeste al wel eens gespeeld hebben. Ontdekken dat je met andere mensen en de wil om samen te werken en eruit te komen vaak de oplossing is.

Rijk elkaar letterlijk de hand en ontknoop elkaar.

Beschrijving van de activiteit

Variant 1: Gezamelijk

Iedereen staat in een cirkel, steekt de rechterhand uit en grijpt willekeurig een hand vast (niet die van de buurman). Hetzelfde gebeurt nu met de linkerhand. Nu begint de samenwerkingsopdracht pas: we proberen samen een cirkel te vormen, hand in hand. We laten elkaar niet los natuurlijk! Kom gezamenlijk uit de knoop.

Variant 2: Met een leider

Een persoon wacht op de gang. De rest van de groep staat in een cirkel, steekt de rechterhand uit en grijpt willekeurig een hand vast (niet die van de buurman). Hetzelfde gebeurt nu met de linkerhand. Nu begint de samenwerkingsopdracht pas: de persoon die op de gang stond te wachten wordt er nu bij gehaald. Hij gaat proberen de knoop te ontknopen. Niemand laat natuurlijk los!

Benodigd materiaal

-

Lees 1359 keer Laatst aangepast op maandag, 17 februari 2020 17:01
Log in om reacties te plaatsen