maandag, 31 augustus 2015 02:00

Meiden en jongens, zijn ze zo anders?

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De scouts zich bewust laten worden van de verschillen en overeenkomsten tussen de meiden en de jongens in hun troep.

Beschrijving van de activiteit

Er hangen twee grote tekeningen aan de muur. Een van een jongen en een van een meisje. Iedere scout schrijft kenmerken op wat hij/zij vindt wat hoort bij een jongen en wat bij een meisje. Doe dit bijvoorbeeld door middel van post-it briefjes. Wanneer dit is gebeurd, neem je als staf met de scouts de geschreven zaken even door en zorgt er voor dat iedere opmerking duidelijk is. Daarna maakt iedere scout een lijstje met alle genoemde kenmerken, zowel bij de jongen als het meisje. En verdeeld deze in twee groepen: past bij mij of past niet bij mij. Daarna bespreek je samen als troep of als ploeg wat iedereen in welke groep heeft geplaatst. Zijn de kenmerken zo typisch jongen of meisje? Wat is nu echt typisch voor iedere sekse?

Voorbereidingstijd

20 minuten: twee grote tekeningen of posters maken.

Benodigd materiaal

  • Twee grote tekeningen of posters van een jongen en een meisje.
  • Post-it briefjes.
  • Papier.
  • Pennen of potloden.

Tips

  • Zorg ervoor dat iedereen in zijn/haar waarde wordt gelaten.
  • Geef duidelijk aan dat we kijken naar algemene kenmerken.
  • Neem de tijd om dit goed te bespreken met de scouts.
  • Geef duidelijk aan dat je rekening moet houden met de verschillen bij het maken van je programma's.
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 5 Gendergelijkheid.

Aanvullende informatie

Lees 1947 keer Laatst aangepast op zondag, 02 oktober 2022 13:36
Log in om reacties te plaatsen